Державні підприємства Херсонщини виставлять на аукціон

«Скадовський морський порт», «Херсонський бавовняний комбінат», «Херсонський завод Судмаш», «Геройське дослідно-промислове підприємство», Санаторій «Гопри» – всі ці п’ять державних «гігантів» виставлять на аукціони на Херсонщині.

Про це повідомила начальниця Регіонального відділення Фонду державного майна в Херсонській обл., АР Крим та м. Севастополі Галина Теслюк.

Фондом державного майна України, Херсонською обласною державною адміністрацією та Регіональним відділенням спільно розроблено «дорожні карти» по кожному з об’єктів і ведеться їх передприватизаційна підготовка.

За даними Єдиного реєстру об’єктів державної власності, в Херсонській області обліковується державне майно 50 органів управління, що перебуває на обліку 322 балансоутримувачів державного майна.

Наразі маємо реорганізацію деяких установ та служб, скорочення або перерозподіл функцій відповідних органів, недостатнє фінансування на утримання їх матеріальної бази, внаслідок чого вивільнюється державне майно, яке ними раніше використовувалося. На жаль, з часом стан таких об’єктів погіршується, хоча вони можуть стати гарними майданчиками для розвитку власної справи підприємцями Херсонщини.

«Ми пропонуємо органам управління державним майном і балансоутримувачам передавати об’єкти, що ними не використовуються, для їх приватизації або оренди. Саме отримання додаткових пропозицій від уповноважених органів управління та заяв про включення до переліків об’єктів приватизації від потенційних покупців сприятиме постійному доповненню переліків приватизації новими об’єктами, внесенню їх до реєстру електронної торгової системи «Прозоро. Продажі. Це не лише дозволить активізувати малу приватизацію в області. Так ми спільно зможемо підвищити ефективність та прозорість управління державним майном, збільшити ефективність його використання та забезпечити своєчасну і ефективну приватизацію об’єктів державної власності», – зазначила Галина Теслюк.

Джерело