Держреєстр нерухомих пам’яток поповнився об’єктами Херсонщини

Міністерство культури та інформаційної політики внесло до Державного реєстру нерухомих пам’яток України 109 архітектурних об’єктів, розташованих на території Херсонщини. Відповідний наказ підписав міністр Олександр Ткаченко.

Як повідомляється, до Держреєстру, зокрема, потрапили:

– «Морехідне училище» на просп. Ушакова, 14 у Херсоні – триповерхова цегляна будівля зведено в неокласичному стилі, кутову частину якого вирішено у вигляді іонічної ротонди з тричвертними колонами під куполом зі шпилем;

– «Банк» по вул. Перекопській, 5 у  Херсоні – побудований в 1894 році для «Банку взаємного кредиту» в стилі еклектики з використанням елементів бароко;

– «Житловий будинок Лобрі» по вул. Потьомкінській, 20 у Херсоні – перша Херсонська чоловіча гімназія, або Губернська гімназія, яка була відкрита у Херсоні за губернаторства І. Х. Калагеоргі 12 березня 1815 року і складалася з 4-х класів, які були продовженням класів повітового училища, відкритого у 1813 році, та інші.

Відзначимо, що ці будівлі вже мали статус пам’яток місцевого значення. Але зараз ними будуть опікуватися не лише місцеві органи влади, а й державні установи.

Джерело