Десятикласники Дніпрянської школи за крок до вибору професії

Світ професій – незвичайний світ, у якому живуть не просто люди, а представники різних професій.  Вибір професії – це велика відповідальність. Відповідальність перед батьками, перед суспільством, та, найголовніше – перед собою.  

5 травня десятикласникам випала чудова нагода побувати  на профорієнтаційному заході «Майбутня професія – моїми очима», який підготувала і провела  селищний бібліотекар Олена Кузнєцова.

Час минає дуже швидко. Через рік перед цими учнями простеляться тисячі доріг, але вибрати буде потрібно лише одну, від якої залежатиме подальше життя.

Під час заняття учням був запропонований практичний блок, завдяки якому вони визначилися із типом професії за методикою академіка Климова. Потім перед десятикласниками поставлено було завдання, яке полягало в тому, що їм потрібно було підібрати якнайбільше професій визначеного типу. А далі,  вони поринули у світ професій і намагалися розкрити їх особливості, позитивні та негативні сторони.

Олена Геннадіївна також познайомила  учнів із основними правилами вибору професії та типовими помилками і труднощами, які постають перед майбутніми  випускниками.

Під час заходу учні переглянули відеоролики «Як визначитися з вибором майбутньої професії?» та «Які професії будуть найбільш затребувані у 2030 році?».

Мені, як класному керівнику, хочеться, щоб через років 20, оглядаючись на своє життя,  кожен із моїх вихованців міг сказати: «Я не помилився (-лася) у виборі своєї професії!».

Шановні десятикласники! Не поспішайте з вибором майбутньої професії. Обирайте її за покликом вашого серця, лише за власним рішенням. І знайте: майбутнє у ваших руках і тільки ви ним керуєте.

Раїса Фединяк, класний керівник 10 класу Дніпрянської школи