Динаміка міжнародних резервів у травні 2015 року

vernula-mvf-1-mlrd-dolgaЗа попередніми даними в травні 2015 року міжнародні резерви України зросли на понад 287 млн. дол. США і станом на 1 червня  становили 9 млрд. 918 млн. дол. США в еквіваленті, – повідомляють у прес-службі НБУ.

Збільшення обсягу міжнародних резервів відбулося попри необхідність здійснення значних платежів з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті в сумі 758,7 млн. дол. США, у тому числі за облігаціями зовнішньої державної позики та державними цінними паперами (605,6 млн. дол. США), а також Міжнародному валютному фонду (32,4 млн. дол. США).

Цьому сприяло формування позитивного сальдо інтервенцій Національного банку України на міжбанківському валютному ринку. Обсяг інтервенцій з купівлі іноземної валюти в травні становив 168,7 млн. дол. США. Продаж валюти на суму 100,0 млн. дол. США було здійснено за адресною інтервенцією НАК “Нафтогаз України”. Збільшенню обсягу міжнародних резервів у травні також сприяло отримання 1 млрд. дол. США від розміщення ОЗДП України під гарантію Уряду США.

Обсяг міжнародних резервів України на сьогодні є достатнім для виконання зобов’язань і поточних операцій Уряду та Національного банку України.