Диплом не гарантує гарної роботи, – дослідження

250px-diplom_magistra_ukraina_1Освіта не є ознакою розуму й тим більше ознакою професійної придатності.  Так, виходячи з результатів дослідження Міжнародного кадрового порталу hh.ua, вважають більшість українських роботодавців.

Автори дослідження зазначають, що лише один із восьми опитаних працедавців бере до уваги диплом при працевлаштуванні в компанію. Двоє із п’яти відповіли, що навчальний заклад не має значення, якщо йдеться не про випускників і спеціалістів-початківців. І рівно стільки ж враховують диплом кандидата безвідносно до посади, на яку той претендує.

Результати дослідження свідчать, що більшість українських роботодавців не дивляться на диплом. Свою позицію представники компаній пояснюють тим, що навіть найкращий ВНЗ не замінить досвід і практику, а професійні навички важливіші, ніж документ про освіту. У цьому переконана половина опитаних. Дещо менше половини вважають, що диплом не свідчить про високу мотивацію співробітника. Понад третина побоюються «куплених» дипломів. Але лише десята частина має сумніви щодо якості української освіти.

Серед роботодавців, які враховують диплом при працевлаштуванні в компанію, двоє із п’яти вважають, що освіта є фундаментом для подальшого професійного зростання. Для третини диплом — це підтвердження того, що пошукач здатний до навчання. Кожен четвертий вважає, що наявність документа робить спеціаліста більш конкурентоздатним на ринку праці, а кожен п’ятий упевнений, що вища освіта, як мінімум, свідчить про націленість на побудову кар’єри.

Лише один зі ста опитаних згоден із твердженням, що диплом допоможе отримати престижну й високооплачувану роботу. При цьому один із десяти вважає, що диплом нічого не дає.

Опитування було проведене Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу HeadHunter в жовтні 2016 року. В опитуванні взяли участь 234 представники компаній із різних регіонів України.

Джерело: “Освіта.ua”