Виставка відомого скульптора Степаняна у Новій Каховці. Фото, коментарі, враження

4 листопада картинній галереї Нової Каховки виповнилося 50 років. До знаменної дати було приурочене відкриття творчої виставки Заслуженого діяча мистецтв, члена Національної спілки художників України, доцента кафедри дизайну ХНТУ, скульптора з Херсона Юріка Степаняна.

Зустріч із майстром, його учнями, колегами по викладацькому цеху відбулася 7 листопада. З теплими словами привітань до Юріка Грантиковича звернувся міський голова Володимир Коваленко.

До речі, змогу познайомитися із творчістю маестро новокаховчани отримали завдяки зусиллям Анатолія Обельця, майстра різьби по дереву, якого разом із викладачем школи мистецтв Юлією Розенцвейг нещодавно прийняли до Національного Союзу художників, про що присутніх сповістила заступник начальника міського відділу культури і туризму  Яна Малига.

-Митець  приїхав до Нової Каховки не один. В експозиції “Віддзеркалля” представлені роботи деяких студентів кафедри дизайну Херсонського Національного технічного університету, в якому викладає Юрик Грантікович. Студентську виставку разом зі скульптором  готував старший викладач Володимир Ткачук, – розповіла директор галереї Олена Михайленко.
Обидві виставки вразили присутніх. Жіночі образи Степаняна незвичні і водночас такі відомі. Краса навкруги змушує автора знаходити нові форми для її вираження. Графічні роботи, виконані пастеллю, тушшю, аквареллю дають зрозуміти, на скільки може бути сильною графіка для відтворення характеру, емоційності, ліричності, динаміки. Малі скульптури неперевершені – біля кожної хочеться зупинитися надовго, вивчати її і мріяти… І хоча роботи виконані в темних тонах, суму вони не викликають.
Виставка зі студентськими роботами є свого роду віддзеркаленням робіт метра в скульптурі. Роботи  в той же час  відрізняються від творів  Юрика Степаняна, та в них відчувається дух митця, а Володимир Ткачук доповнює їх своїм впливом кераміста. Витвори  студентів дуже креативні, виконані з  хорошим гумором, чудовою кольоровою гамою.
Ми знайшли  гарних друзів в особі представників кафедри дизайну, якій ми щиро вдячні за знайомство з творчістю молодих таланті, які подають надію на те, що мистецтво буде жити вічно.
Колектив галереї радий, що на 50-річний ювілей херсонці зробили такий чудовий подарунок нашим місцевим  пошановувачам мистецтва.

” Привертає увагу мелодійна складова експонованих творів, яка передає настрій митця, життєву гармонійну стійкість та емоційність, цілісність єднання графіки та скульптури. Простежується взаємозв’язок робіт Ю. Степаняна з джазовими композиціями, в яких хвилюючими моментами є драматичні переживання, непримиренні людські пристрасті, емоційна виразність, експресія. Чуття матеріалу та пластична інтуїція визначає вільне сприймання об’ємами, – прокоментувала заступник начальника відділу кудьтури і туризму Яна Малига. –  Міцна, пружна форма скульптур внутрішньо наповнена. За зовнішньою статикою проглядається пульсуюча енергія.  Свій “джаз” Юрик Степанян виконує у камені, бронзі, дереві, останнім часом з’явились роботи з кераміки, глазурованих фарб, особливо вирізняється графіка митця”.

Довідково. Народився митець у Вірменії, основи художньої освіти отримав у Єревані, потім 15 років мешкав у С.Петербурзі, пізнаючи течії класичного, реалістичного експресивного напрямку, що ввібрали в себе кращі уроки мистецтва XX століття. В майстерні професора Валентини Рибалко він навчався не лише скульптурі, а й відкривав себе, свої можливості, закарбовуючи характер. А з 1991 року Степанян увійшов у художнє життя Херсонщини.

Виставка у Новій Каховці працюватиме місяць, тож всі бажаючі можуть долучитися до перегляду робіт скульптора. В тому числі  в суботу, 11 листопада,  під час святкування 50-річчя картинної галереї. Приходьте, не пошкодуєте!