Дитині потрібна родина

simya

Сім’я – це перша сходинка на шляху дитини у доросле, самостійне життя. Сім’я – це не тільки захист і підтримка, розвиток і формування особистості в цілому, а й основний осередок суспільства, природне середовище для людини. Саме від сім’ї залежить, яким буде наше майбутнє, наше суспільство. Отже, зусилля не тільки держави, а й громадськості повинні бути спрямовані на благополуччя і добробут дитини та сім’ї.

Для багатьох дітей сирітство починається практично з моменту народження. Проблема попередження раннього соціального сирітства є надзвичайно актуальною, оскільки 72% дітей, які знаходяться в домах дитини, – це сироти при живих батьках. Тому, коли збереження рідної сім’ї для дитини є неможливим або не відповідає її інтересам, прийомні сім’ї можуть стати ефективною альтернативою. Пошуком кандидатів на створення прийомних сімей для таких дітей та їх соціальним супроводом займається міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Що ж таке прийомна сім’я? Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка добровільно взяла із закладів для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, від одного до чотирьох дітей для виховання і спільного проживання. Особливостями   прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу, як форм влаштування є те, що діти, які виховуються у них, не позбавляються статусу дитини-сироти, або дитини, позбавленої батьківського піклування, за ними залишаються всі пільги, передбачені законодавством для таких категорій дітей. Сім’я, яка бере на виховання дітей, отримує від держави матеріальну та соціальну підтримку.

На сьогоднішній день у нашому місті створено та успішно функціонує 3 прийомні сім’ї в яких виховується 6 діточок. Це звичайні родини Нової Каховки, тільки в серці цих людей не гасне вогонь щирості, самовідданості, доброти до дітей, які зазнали в своєму маленькому житті стільки негараздів.

Приємно усвідомлювати, що кожного дня все більше і більше наших співгромадян відкривають свої серця і двері домівок для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Шановні громадяни, якщо вам небайдужі дитячі долі, звертайтесь за інформацією та відповідями на питання щодо сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради.

Чекаємо на вас за адресою: м.Нова Каховка, вул.Жовтнева,5 , т. 5 37 58

Міський центр соціальних служб
для сім’ї, дітей та молоді