Для чого слугують помаранчеві сміттєві контейнери

Багато мешканців нашого міста звертаються в соціальних мережах з проханням роз’яснити цільове призначення великих помаранчевих контейнерів, які з’явилися в Новій Каховці в 2020 році.

На сьогоднішній день в нашому місті їх 30 штук. Контейнери розмістили на найбільш завантажених сміттєвих майданчиках, але оскільки на них немає ніяких написів, мешканці використовують їх на власний розсуд, тобто просто кидають туди й пластикові пляшки, й харчові відходи, й просто все, що заманеться.

Пояснюємо: зазначені контейнери були придбані в 2020 році, разом із відповідним авто з системою змінних кузовів за кошти місцевого бюджету (1948 тис.грн.) після проведення відкритих торгів. Крім самого авто в комплекті було ще десять таких великих контейнерів місткістю 7 куб. м. Технічні характеристики таких ємностей наступні: дно контейнера має підсилюючі ребра жорсткості; загальна вантажопідйомність 4 т; габаритні розміри: довжина – 3,74 м, висота – 1,24 м, ширина – 1,99 м. Контейнер покритий антикорозійним епоксидним ґрунтом та пофарбований поліуретановою надстійкою емаллю помаранчевого кольору. Термін експлуатації такої ємності передбачений біля 10 років. Трохи пізніше було придбано ще 20 таких контейнерів.

Ідея придбання зазначених авто та спеціальних контейнерів виникла у керівництва міста та депутатів міської ради у зв’язку з тим, що біля стаціонарних сміттєвих майданчиків навесні, восени та й просто у будь-яку пору року утворюються великі гори зрізаного гілля, палого листя, зайвих та зламаних меблів, старих віконних рам та взагалі всього того, що в звичайний контейнер просто не вміщується. Громадяни вважали за потрібне залишати такі речі безпосередньо біля контейнерів або клали їх поруч з майданчиком, а іноді навіть рили ями для того, щоб таке сміття не височіло горою. Придбання такого нестандартного обладнання дозволило вирішити питання накопичення великогабаритного сміття на майданчиках. Тобто для мешканців фактично визначили місце, куди потрібно викидати великі речі та відходи, які утворюються під час «генерального» прибирання та благоустрою прибудинкової території.

Комунальне підприємство «НК Екосервіс» в липні цього року придбало ще одну машину-сміттєвоз із системою змінних кузовів на шасі МАЗ-5550С3-541-000, яка передбачена саме для перевезення великогабаритних контейнерів, для забезпечення ефективної роботи підприємства по вивезенню сміття в нашому місті. Найближчим часом, якщо будуть виділені кошти з міського бюджету, планується закупівля ще 10 контейнерів.

Тож, шановні мешканці нашого міста, використовуйте помаранчеві контейнери саме для великогабаритного сміття, а для побутових відходів існують звичайні контейнери. Давайте зробимо наше місто більш чистим та привабливим, а роботу комунальних закладів більш ефективною!

КП «НК Ексосервіс»