ДМК “Таврія” підтримав мистецьку виставку «Петриківський рушник»

З 24 травня по 5 квітня в Національному заповіднику “Софія Київська”, м.Київ, при сприянні Дому марочних коньяків «Таврія», спільно з Благодійним фондом «КОЛО» та організаторами проекту Асоціацією майстрів народного мистецтва України, проводиться виставка «Петриківський рушник».

Про це повідомляє прес-служба ДМК “Таврія”.

На виставці демонструється понад 300-х картин та предметів побуту з петриківським розписом.

Петриківський рушник – це арт-проект Асоціації майстрів народного мистецтва України, покликаний показати традиційний розпис з нової сакральної та філософської сторони – в контексті сучасної традиційної культури України.

З давніх часів рушник є найголовнішим символом слов’янської атрибутики та української культури. Рушник супроводжує людину на усіх етапах її життя та покликаний принести добро, достаток, здоров’я та захистити від негараздів.

“Петриківський рушник” вирізняється тим, що виконується фарбами на полотні, за допомогою традиційних інструментів розпису – щіточок, зокрема “кошачкою”, пальцями майстра, рогозинкою, тощо. А вишиті квіти перетворюються на мальовані цибульки, волошки, мальви, калинку, виноград.

Мальований рушник має таке ж саме символічне, обрядове та міфологічне значення як і вишитий рушник, адже будується він за усіма традиційними канонами кольору, композиції та символіки. Але при цьому набуває нового вигляду завдяки петриківським орнаментам та особливій техніці розпису.