Дні Європи в ПТУ № 14

З нагоди Дня Європи в Україні в ПТУ №14 проведено низку цікавих заходів. Так, 20 травня кращі учні з 4 груп, класні керівники і майстри виробничого навчання стали учасниками «круглого столу»  на тему «Вступ до Євросоюзу – шлях до прогресу».

Класний керівник групи кухарів ІІ курсу Владислава Біла разом з учнями презентувала інформаційний екскурс в історію Євросоюзу, ознайомила з Прапором, Гербом, Гімном, девізом цієї організації.

IMG_3819

Виступали гості: голова громадської організації «Громада Польська», представник проекту «Освіта без кордонів» Ігор Литвин та координатор проекту Наталя Брязгіна. Вони розповіли про систему освіти в Польщі, досвід навчання там українців.

Директор училища Сергій Дацко поділився своїми враженнями від поїздки-екскурсії по Європі, організованої Міністерством освіти і науки  2013-го року з метою обміну педагогічним досвідом. За допомогою розповіді очевидця та перегляду слайдів учасники круглого столу наче побували в Чехії, Польщі, Австрії, побачили чудові архітектурні будови, ландшафт країн.

IMG_3832

А далі учні висловлювали власні думки стосовно європейської інтеграції та її переваги. Були й опоненти, які в своїх виступах відстоювали можливість українців самим розвиватися, піднімати свою державу, бути самостійними, незалежними ні від кого.

Завершився захід бліц-вікториною, під час якої учні демонстрували набуті знання про Євросоюз.

В гуртожитку вихователь Ольга Івахненко провела гру-дебати «Чи можна в Україні жити по-європейськи?».  Були цікаві думки, пропозиції, лунала критика щодо проблем сьогодення: війни, корупції, безробіття.

Але висновок був один – аби  жити по-європейськи, треба викорінити корупцію і всім працювати чесно, слідкувати з культурою поведінки, спілкування. І найголовніше – жити в мирі, дружбі і співпраці з усіма державами.

Тамара Пєтухова, заступник директора
з навчально-виховної роботи