Дніпряни & Нова Каховка. Доленосне рішення «за»

Як вже інформувало наше видання, на початку  липня в будинку культури Дніпрян відбулися громадські слухання стосовно  приєднання населених пунктів  селищної ради до міста обласного значення Нова Каховка і створення єдиної об’єднаної територіальної громади.

Нагадаємо, тоді  всі учасники – представники  населених пунктів вищевказаної ради – Дніпрян, Корсунки, Нових Лагерів і Піщаного, за винятком лише кількох осіб,  підтримали  дану ініціативу. І от сьогодні, 26 липня,  під час чергового засідання  сесії Дніпрянської селищної ради,  депутати ухвалили  доленосне рішення «Про надання згоди на  добровільне приєднання до територіальної громади міста обласного значення Нова Каховка» (№410).

Цій події передувала ще одна, не менш важлива. Голови Новокаховської  міської ради Володимир Коваленко та Дніпрянської селищної Анатолій Білий скріпили підписами меморандум про співпрацю.

У документі  знайшли відображення всі попередні домовленості обох рад, зокрема, про забезпечення послугами, фінансування майбутнього старостинського округу, усі нагальні питання, які  виникли на момент ухвалення рішення і були озвучені громадянами, депутатами, членами виконкому. Також у ньому прописані обов’язки старости та його повноваження тощо. Після підписання меморандуму у присутності депутатів селищної ради, міської ради – Світлани Дук, Олександра Афанасьєва, Тетяни Мосьпан, працівників Дніпрянського виконкому та  місцевих громадян, які прийшли на засідання – рішення про приєднання було прийняте одноголосно. Участь в роботі сесії взяли 17 депутатів із 22 обраних.

– На мою думку, це велика спільна перемога: громади, яка більшістю голосів на обговореннях сказала своє рішуче «так», і влади селища, яка  подолала усі складнощі і завершила перший етап приєднання, – коментує подію дніпрянський очільник Анатолій Білий.- Нині чекаємо на зустрічний крок – рішення Новокаховської міської ради. Далі, звичайно, буде ще низка процедур, в тому числі і відповідне рішення Херсонської обласної ради. Проте це вже, можна сказати, технічні питання. Головне, остаточне і принципове рішення про приєднання вже прийнято. До кінця бюджетного року, думаю, що  будемо працювати як і раніше, виконаємо бюджет і реалізуємо все, що планували на цей рік. Є плани і на наступний. А далі – продовжимо не менш плідну роботу дещо в новому форматі, вже лавах об’єднаної громади.

Ще одне з важливих  рішень, яке народні обранці ухвалили під час сесії – створення комунального підприємства на території Дніпрянської селищної ради. Така потреба виникла у зв’язку з реорганізацією ради і можливим ризиком втратити кадри, без кваліфікованої  роботи яких – годі й  уявити життя громади на селі. Відтак, частина співробітників селищної ради і виконкому працюватиме у  новоствореному КП, частина – у відділі з інфраструктурного розвитку Дніпрянського старостинського округу.

Надія Зоріна