Дніпрянська школа: “Вишиванку одягай – Україну кохай!”

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.18 травня учні та вчителі Дніпрянської ЗОШ   із задоволенням  долучилися до свята.  У школі відбулось літературно-музичне свято під назвою «Вишиванку одягай – Україну кохай!», окрасою якого  став флешмоб та виступ танцювального колективу «Перлина» Дніпрянського Будинку культури, під керівництвом Ольги Артюх.

Проведення  свята продемонструвало, що вихованці школи разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

Тому недаремно українці відзначають  День вишиванки — Всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. У цей день усі українці йдучи на роботу одягають вишиванки. У такий спосіб вони демонструють, що вишиванка – це одяг не лише на свята, адже вишиванка є генетичним кодом українців.

У наші дні вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, і місця, де проживають.

Олена Храпанова, педагог-організатор Дніпрянської ЗОШ