Дніпрянський паркан «одягнувся» у національний прапор

У п’ятницю в Дніпрянах усюди були розклеєні оголошення: учні запрошували односельців прийти в суботу вранці й допомогти пофарбувати паркан, який відділяє тротуар від проїжджої частини дороги до школи. Ми вирішили дізнатися подробиці й завітали у вказаний час до Дніпрянської школи.

Паркан
— Вийшло так, що на поточний і наступний тижні припали такі дати як день народження школи, міста і наших Дніпрян, — розповіла директор школи Лілія Микитенко. — Ми вирішили не проводити пишних і пафосних заходів з приводу свят у зв’язку з подіями, які відбуваються в країні, а зробити щось корисне на благо громади і нашого селища. Крім того, у нас триває місячник благоустрою території. Ініціатори акції — члени шкільного самоврядування. Діти прийшли до мене і попросили підтримки. Так зародилася ідея оздобити шкільний паркан і той, що по дорозі до школи. Нас підтримала голова громадської організації «Перспектива» Оксана Бойчук.
Порадившись, ми вирішили запросити на акцію односельців. Діти розклеїли оголошення і запросили усіх жителів прийти у суботу, 20 вересня. Фарбу обрали кольорів національного прапору. Її надав депутат облради Олександр Сидоренко. А фарбу для шкільного паркану діти придбали за власні кошти, які збирали без нашого втручання. Їх запал словами просто не передати! До речі, учні попросили провести акцію у суботу. «Ми не хочемо, аби сказали, ніби ми це робимо лише заради скорочених уроків», — наполягали вони. Таким чином, учбовий процес не був порушений: ніхто занять не відміняв, уроків не скорочував. І хоча підтримали акцію не так багато людей, як ми очікували, приємно, що все організували діти. Вони переживають, не залишаються байдужими. Ми це робимо за покликом душі. Думаю, що показали гарний приклад для тих, хто ще не приєднався до нас.
Через кілька годин паркан, який давно «просив» фарби, вже було не впізнати. Діти й дорослі постаралися на славу. У ході спілкування з’ясувалося, що, окрім вчителів, учнів, їх батьків, представників громади селища, підтримати акцію прийшов житель Донецька Артем Глущук, який зараз мешкає в Дніпрянах у родичів. До речі, Дніпрянська школа 1 вересня люб’язно прийняла у свої стіни близько 10 діток з Донеччини та Луганщини.