Дніпрянці: відремонтували будинок культури, оновимо обидва садочки!

«Краса врятує світ!» — така позиція Дніпрянського селищного голови Анатолія Білого стосовно важливості роботи закладів культури на селі. Про непростий період їх відновлення і реконструкції наша розмова з Анатолієм Андрійовичем.

— Нещодавно в Дніпрянах відбулася визначна подія, на яку місцеві жителі чекали не одне десятиліття. Нарешті гостинно відкрив двері оновлений будинок культури. Урочистості з нагоди його відкриття нікого не залишили байдужими. І хоч з того дня вже минув певний час, люди все ще не можуть натішитися з того, що заклад почав нове життя і відтепер по праву може називатися осередком духовного життя та творчого розвитку селища, — зазначив дніпрянський очільник. — Дніпрянців та гостей свята вітали міський голова Володимир Коваленко, я як селищний голова, генеральний директор ПрАТ «Фірма «Херсоноблагробуд» Анатолій Подофа, настоятель Свято-Введенського храму отець Віктор, депутати міської ради Лілія Микитенко, Олександр Афанасьєв, Вiталiй Перетятько, Дніпрянської селищної ради, творчі колективи сільських закладів культури, вихованці дитячих садочків «Колобок» та «Віночок».

Гості вручили пам’ятні подарунки: міський голова Володимир Коваленко — килимовi доріжки для зали, депутат міської ради Сергій Хоменко — лазерний принтер, депутати селищної ради — декілька корисних побутових приладів. За це їм щиро вдячні.

Нині селищні аматори мають належні умови, аби займатися улюбленою справою. Корінні жителі стверджують: так ошатно і вишукано будинок культури не виглядав, певно, з часів відкриття.

Дотепер важко повірити у те, що наш будинок культури відновлено. Скільки праці і сил вкладено, скільки прийнято важливих рішень! Проведена масштабна організаційна робота – усе це навіть важко описати словами. А останні кілька тижнів, коли ремонтні роботи вийшли на фінішну пряму, усі ми просто не мали спочинку. Кожен мій ранок починався саме там. Там робочий день і завершувався. І так впродовж кількох місяців. Стільці для глядацької зали прийшли в останній момент. І, аби встигнути до дати відкриття, їх розвантажували та встановлювали всім миром cпiвробiтники виконкому та просто небайдужі жителі Днiпрян – тільки би все завершити у термін.

Усі роботи профінансовані з бюджету селищної ради. Генеральний підрядник — ПрАТ «Фірма «Херсоноблагробуд» (генеральний директор Анатолій Подофа). Величезна подяка будівельникам, які вкладали душу на кожному етапі ремонту та Анатолію Івановичу, який особисто контролював всі роботи. В підготовці до відкриття брали активну участь завідуюча БК Світлана Тішина, техпрацівник Тетяна Гайдей, депутати селищної ради, всі без винятку працівники виконавчого комітету, мешканці селища. Світлані Павлівні Тішиній особлива подяка. Вислів «знає кожен гвіздок» — саме про цього керівника.

Відновлювальні роботи закладів культури селищної ради відбувалися у кілька етапів. Спочатку вирішили розпочати ремонти у найвіддаленіших селах. Першим відродили клуб у Нових Лагерях, згодом — у Піщаному, і лише зараз завершили роботи у Дніпрянському. Розпочали із заміни покрівлі, ремонту холу, гримерних, а далі — глядацької зали. Придбали нові меблі, вбрання сцени. Депутат міськради Олександр Афанасьєв допоміг з монтажем системи опалення. У БК встановили сучасний твердопаливний котел, тож у холодну пору року у закладі буде тепло і комфортно.

Одразу після свята телефони в селищній раді не змовкали. Люди дякували за будівлю, що стала окрасою центра Дніпрян, запитували, коли можна привести діток до гуртків самодіяльності, які нині діють у будинку культури. І це просто чудово, оскільки без дитячого сміху і гомону ці стіни будуть лише гарним приміщенням, не більше. Якщо порівняти найперший концерт, який я відвідав після обрання на посаду, 2,5 роки тому, і той, на якому був під час відкриття закладу, — це просто небо і земля. Захід тривав більше двох годин, а промайнув, мов на одному диханні. І все — власними зусиллями. Сьогодні до будинку культури поспішають діти. Тут, крім відомого багатьом ансамблю «Берегиня», займаються вокалісти, учасники хореографічних колективів різних вікових груп. Координують творчий процес художній керівник Юрій Романюк та хореограф Ольга Артюх. Наступне свято, яке відбудеться у стінах відродженого клубу — День захисту дітей.

— Анатолію Андрійовичу, відновлення БК — дійсно давня мрія жителів селища, яка нарешті здійснилася. Та крім цього лишається ще багато невирішених питань, важливих для громади Дніпрян.

— На часі — впорядкування дитячого садка «Колобок», який розташований біля школи. Вже відремонтована покрівля, а тепер необхідно зробити утеплення і зовнішнє оздоблення. Щодо останнього — воно буде оригінальним і яскравим, у багатокольоровій гамі, як і належить закладу, який щодня відвідує малеча. Ідей багато, бажання втілювати їх — ще більше. Проте, на жаль, навіть коли у місцевої влади є на це можливості, на заваді все рівно стають якісь бюрократичні перешкоди. Дозволи ДАБІ, оформлення документів на землю і т.д. і т.п. Тобто конкретній роботі завжди передує дуже великий підготовчий етап. Вже в травні плануємо розпочати роботи на об’єкті.

Наступний крок — ремонт в дитсадку «Віночок». Ми вже розробили проект, який подали на конкурс проектів соціально-економічного розвитку населених пунктів, що проводить обласна рада. Селища міського типу мають шанси отримати фінансування у розмірі до 400 тис. грн. Довгий час ми не мали змоги взяти участь у ньому, оскільки одна з обов’язкових вимог — фінансова участь у реалізації (5-10%) благодійної організації або мецената. Та нам назустріч пішов благодійний фонд Ігоря Колихаєва. Загальна вартість проекту реконструкції закладу складає 1 млн. 200 тис. грн., а 6 відсотків суми обіцяє виділити фонд Ігоря Колихаєва. До кінця наступного 2019 року сподіваємось на успішну реалізацію — та оновлений «Віночок» для нашої малечі.

На цьому, звісно, зупинятися не будемо. Планів у селищної ради багато. І будемо сподіватися, що радісних подій від реалізації наших проектів попереду чимало!

 

Спілкувалася Наталія Левченко