До 30-ї річниці аварії на ЧАЕС

CIMG3401-(2)

18 та 19 квітня в музеї історії міста для учнів НВК №2 та  ЗОШ №3 проведено зустріч з нашим земляком учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Білоусом  Олегом Юхимовичем, який працював у 30-кілометровій зоні Чорнобильської АЕС.

Директор музею Лозовий В.Й. розповів учням, що  аварія на ЧАЕС стала найбільшою серед тих, які будь-коли траплялися на атомних станціях. Учнів зацікавили  фотоматеріали та розповідь як сталася аварія на ЧАЕС, які страшні її наслідки для всього світу. Вони дізналися, що від катастрофи постраждало понад 5 мільйонів людей, Чорнобильська аварія забруднила більше 200 тис. кв. км. європейської території, за даними ООН у результаті аварії померло 3940 чоловік, 586 тисяч чоловік отримали значну дозу радіації.

CIMG3410

Своїм виступом гість музею Білоус О.Ю. передав дітям атмосферу двобою з ядерною стихією, розповів як працював на зведенні  дороги через річку Прип’ять, а потім на укладанні асфальту безпосередньо біля самої атомної станції.

Директор музею Лозовий В.Й. наголосив, що 26 квітня виповнюється 30 років від дня, коли сталася аварія на Чорнобильській атомній станції. З того часу  почалося нове літочислення для України і всього людства. Тому, віддаючи нині данину поваги, шани і безмежної вдячності ліквідаторам, хочеться вірити, що врешті колишній саркофаг накриє нове надійне укриття, здійсниться науковий моніторинг раніше забруднених територій. А люди, які працювали на ліквідації аварії – це справжні герої і велике спасибі кожному з них за подвиг.

Заступник начальника відділу Н.С.Зарудна