До бетонної електроопори допустили два автомобілі з ремонтниками «Укренерго»

За словами першого заступника голови Чаплинської районної державної адміністрації Віталія Спіжова, сьогодні, 24 листопада, бригада ремонтників Укренерго приступила до ремонтних робіт першої лінії бетонних електроопор, які були пошкоджені в результаті вибуху 20 листопада.

Про це повідомляють у прес-службі Херсонської ОДА.

На місці аварії працюють два ремонтні автомобілі Укренерго. Ремонтують одиночну бетонну електроопору №207, яка тримає високовольтну лінію, яка живить завод «Кримський титан».

«Поки що мова не йде про підключення лінії до електромережі та подачі через неї електроенергії, наразі виконуються тільки ремонтні роботи однієї з опор», – зазначив Віталій Спіжов.

Від цієї лінії електромережі можна буде живити електроенергією Чаплинський та Каланчацький райони, які зараз підключені за тимчасовою резервною схемою,  і,  в разі аварії, або іншої позаштатної ситуації,  майже 30 тисяч жителів цих районів,  могли б залишитися без енергопостачання.

За інформацією керівника магістральних електромереж компанії Укренерго Ігора Боська, у результаті вчорашніх переговорів з активістами акції продовольчого блокування Криму було вирішено допустити ремонтників до  бетонної електроопори №207. Наразі ремонтники вивозять стару зруйновану опору та монтують нову.
Ремонтні роботи планують завершити протягом 72 годин.

«Вирішили монтувати саме цю лінію, яка веде на завод «Кримський Титан», тому що від неї залежить чи буде отримувати енергопостачання у Чаплинський та Каланчацький райони», – підкреслив Ігор Босько.

Нагадаємо, що вчора голова облдержадміністрації Андрій Путілов назвав можливі ризики, пов’язані з енергетичною блокадою АР Крим, що загрожують Херсонщині.

20 листопада на території Генічеського та Чаплинського районів стався вибух, в результаті відбулося падіння двох залізобетонних опор і пошкодження ще двох опор високовольтних ліній електропередач, через які йде електропостачання на тимчасово окуповану територію Криму. 21 листопада в результаті повторних вибухів були виведені з ладу ще дві опори,  електропостачання  на Крим було призупинено.