До Дня пам’яті героїв Крут «Ми є. Були. І будем Ми!»

2_KRUTY_315 січня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ про «День пам’яті Героїв Крут», який відтоді відзначається на державному рівні.

30 січня 2016 року в центральній міській бібліотеці для читачів проведена веб-презентація «Героїчна сторінка історії», присвячена Дню пам’яті Героїв Крут.

Бібліотекарі продемонстрували присутнім відео «Бій під Крутами», розповіли про події 98-річної давнини, коли 29 січня 1918 року студентський курінь Армії Української Народної Республіки під станцією Крути (нині – Чернігівська область) прийняв бій з більшовицьким військом на чолі з Миколою Муравйовим. Майже всі бійці куреня – переважно студенти та гімназисти – загинули в бою або були закатовані більшовиками після взяття в полон. «Це була найкраща українська молодь, яка загинула через бездарність керівництва своєї держави, в яку вони вірили і за яку загинули», – писав Євген Маланюк.

Саме від Крут почалось формування новітнього українця, який зрозумів: влада – це боротьба, а держава – це кров і залізо. Без Крут навіть такий Акт, як Акт злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що був проголошений 22січня 1919 року, був би документом без підпису.

Пам’ятаймо героїв, які вмерли за вільну неньку Україну, і не забуваймо, що ми вільний народ.

Наталія Зарудна, заступник начальника відділу культури і туризму