До Дня протидії “білому рабству”

У 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй було проголошено 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми.

Торгівля людьми є особливо небезпечним злочином, який є грубим порушенням прав людини і визнаний серйозним злочином на міжнародному рівні.

На теперішній час масштаби цього виду злочинної діяльності набули таких вражаючих розмірів, що за оцінками експертів торгівля людьми за своїми наслідками стоїть на третьому місці після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками та є другим за прибутковістю вид злочинної діяльності.

Торгівля  людьми,  «біле рабство» –  означає  здійснювання  з  метою  експлуатації, вербування,  перевезення,  передачу,  приховування  або  одержання  людей шляхом  загрози  силою  або  її  застосування,  або  інших  форм  примусу,  викрадення,  шахрайства,  обману,  зловживання  владою,  або  уразливості положення,  або  шляхом  підкупу  у  вигляді  платежів  або  вигод  для  одержаннязгоди особи, яка контролює іншу особу.

Складна  економічна  ситуація  в  Україні,  високий  рівень  безробіття  та низька  якість  життя  населення  і  далі  змушують  громадян  шукати  роботу  за кордоном.  Як  свідчить  практика,  найуразливішою  категорією  людей,  які страждають  від  цього  злочину,  є  жінки  та  діти, чоловіки.

Під  час  подорожі,  навчання  чи  роботи  за  кордоном  ви  маєте  подбати  про власну  безпеку.  Саме  через  легковажність  та  недостатню  проінформованість про  реалії  працевлаштування  за  кордоном  громадяни  опиняються  в  скрутних ситуаціях.

ПАМ’ЯТАЙТЕ:   Ви  повинні  знати  свої  права  й  бути  готовими  їх захистити.  Якщо  Ви  плануєте  їхати  на  роботу  за  кордон,  Вам  необхідно отримати  достовірну  інформацію  про  майбутню  роботу  та  умови  життя  за кордоном.

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНИХ ПОЇЗДОК ЗА КОРДОН:

1.Ніколи нікому у жодному разі не віддавайте свої ідентифікаційні документи крім офіційних службовців! Завжди отримуйте та сплачуйте за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самі. Це врятує Вас від боргової кабали та стане на перешкоді торгівцям людьми використати Ваші документи для вчинення інших злочинів.

2.Обов’язково візьміть із собою копію паспорту. У разі необхідності ці копії можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну.

3.Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у перемовинах свою довірену особу, члена сім’ї чи близьку людину. Перевірте, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном.

4.З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.

5.Якщо Ви їдете за кордон законно працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична або гостьова віза не дає права на роботу. Ви можете стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни.

6.Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо подовження цього терміну.

7.Залиште своїм родичам та друзям декілька копій наступних документів: паспорт, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії. До того ж, повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця постійного проживання.

8.Якщо за кордоном Ви потрапили у важку ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування, зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.

Пам’ятайте, ніхто не захищений від таких небезпечних ситуацій.

Якщо Ви стали жертвою торгівлі  звертайтесь за телефонами:

Відділ у справах сім»ї, молоді, фізичної культури та спорту Новокаховської міської ради: тел. (055 49) 4 51 13.

Департамент соціального захисту населення Херсонської обласної державної адміністрації: тел. (095) 11 86 597.

Громадська організація Херсонський обласний центр «Успішна Жінка»: тел.(099) 3493647.

Національна «Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми: 0-800-505-501 (дзвінки безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні).

527 – безкоштовно з моб. номерів.

Торгівля людьми заборонена і карається законом України за статтею 149 Кримінального кодексу України.