До дня Святого Миколая НацБанк вводить нову п’ятигривневу монету

До Дня святого Миколая, 12 грудня 2016 року НацБанк вводить нову монету номіналом 5 гривень. Про це повідомляє прес-служба НацБанку. Усього світ побачать 75000 монет.

Присвячена святу любові і турботи до ближнього – Дню Святого Миколая, який відомий своїм служінням людям, а історія його вшанування в Україні сягає ще часів Київської Русі. Життя цього святого пов`язане з творінням чудес, а його духовний досвід передається людям із покоління в покоління. Святий Миколай – символ доброго духу, що дбайливо спостерігає за дитиною впродовж року. А діти напередодні свята пишуть йому листи зі своїми побажаннями.

На аверсі монети розміщено: стилізоване зображення Святого Миколая, під яким – веселка з іграшками, малий Державний Герб України, рік карбування монети 2016, напис УКРАЇНА та номінал – 5 ГРИВЕНЬ; праворуч – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено кольорову композицію (використано тамподрук) – радісні діти з іграшками у руках, угорі напис – ДО НАС ЗАВІТАЙ,/СВЯТИЙ/МИКОЛАЮ

Художник: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій

Скульптор: Атаманчук Володимир