До дня вшанування подвигу українського народу у боротьбі за свободу, мир та увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні.

Шановні громадяни України!

Весь час українці зі зброєю в руках боронили свою Батьківщину та свободу всього світу від знищення ворогом. Впевнено стверджую, що без українців Перемога над фашизмом була б неможливою.

Саме українці винесли на своїх плечах всі жахи Другої світової війни. З п’ятнадцяти фронтів Радянської армії українці очолювали більше половини. Близько трьохсот українців – маршали та генерали. Але, безумовно, Перемога над нацизмом належить українському солдату. Без масового героїзму наших співвітчизників Друга світова війна могла б закінчитись з непередбачуваним для людства результатом.

За участь у Другій світовій війні близько трьох мільйонів українців нагороджено орденами і медалями. За виняткову мужність дві тисячі наших земляків удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Тричі Героєм став Іван Кожедуб, двічі Героями – 32 українця. Десять маршалів Радянського Союзу з 41-го родом з України.

Традиційно в ці святкові дні ми вшановуємо пам’ять воїнів-героїв українців, які боролися і перемагали за свободу, за свою родину, за українську державу під час Другої світової війни.

Мільйони загиблих у Другій світовій війні, десятки тисяч дощенту зруйнованих міст і спалених сіл вкотре застерігають світ від небезпеки повторення подібної катастрофи. І ми кажемо твердо і впевнено: «Ніколи знову!».

Іван Вінник,

народний депутат України