До місцевих бюджетів Херсонщини залучено майже мільйон гривень податку на майно

Таким став результат проведеної інвентаризації на курортному узбережжі нашої області закладів відпочинку юридичних осіб, яку провели фахівці управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, повідомляє прес-служба відомства.

«Передовиком» стала база відпочинку Генічеського району площею 8 тис. кв. м. на 440 місць. У червні п. р. суб’єкт господарювання вже перерахував до місцевого бюджету 638 тис. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2016-2018 роки та орендну плату за землю в розмірі 92 тис. гривень.

За результатами проведеної документальної виїзної перевірки іншому закладу оздоровлення Генічеського району донараховано податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у сумі 31 тис. гривень.

По суб’єктах господарювання, які ухиляються від декларування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, проводиться збір податкової інформації, необхідної для проведення документальних позапланових невиїзних перевірок.

Нагадаємо: юридичні особи самостійно обчислюють суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, станом на 1 січня звітного року та до 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально (пп.266.7.5 п. 266.7 ст. 266 ПКУ).

За наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку). Податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування (пп.266.9.1 п.266.9 ст.266 ПКУ).