До першоджерел. Новокаховчани відзначили Всесвітній день вишиванки (Фото)

Кожна нація, кожен народ має свої звичаї та традиції. Вишиванка є споконвічним символом українського народу, це – національна святиня, що несе в собі духовне багатство, мудрість і зв’язок багатьох поколінь, який не переривається віками. Сьогодні вишиванка  –  не просто генетичний код української нації. Це –  наш, визнаний світом бренд.

Сьогодні, 17 травня, українці у всьому світі відзначають свято свого національного одягу – вишиванки. На роботі, вдома, в офісах, на вулиці, на фронті, в Україні та за її межами – скрізь українці та люди, які їм симпатизують, одягнули це вбрання-символ.

Свято не прив’язане до жодного державного чи релігійного. Не так давно, з 2006 року,  воно  з’явилось, але міцно укорінилося і ввійшло в наше життя.  Широкої популярності воно набуло і в нашому місті. Цього дня чи не в усіх навчальних закладах – дошкільних, загальноосвітніх, вищих відбуваються цікаві та змістовні  заходи, а  дітки, молодь, педагоги одягають вишиті сорочки, сукні, уквітчують волосся стрічками, прикрасами у вигляді  маку, калинових  кетягів тощо. Не дивиною буде у цей день побачити багатьох  містян на роботі у національному вбранні.

За ініціативи міського голови Володимира Коваленка у Новій Каховці щороку відбувається масштабна патріотична культурно-мистецька акція, приурочена  до Дня вишиванки. Її охоче підтримують трудові колективи, депутати, громадські активісти, учні, студенти,  усі  небайдужі містяни.

17 травня усі вони вийшли на головну площу для спільного виконання Державного Гімну України. Молодь Нової Каховки вишикувалась й утворила фігуру Державного Герба. Присутніх привітав міський очільник.

«Вишиванка у кожного –  зі своїм, унікальним орнаментом українського людського життя. Там є нитка знедоленої чужої долі, козацької слави, яка збирала нас завжди, коли треба було боротися з ворогом, – наголосив мер. – Є нитка, яка є характерною для працьовитих, толерантних українців. Вишиванка – це майбутнє з минулим, яке необхідно шанувати й пам’ятатаи. Це – ми з вами!».

Згодом луною над площею покотились звуки Державного Гімну – рідні й дорогі серцю кожного українця. «Хвилею» вишиванок учасники ходи попрямували Дніпровським проспектом до пам’ятника Тарасу Шевченку.

Після покладання квітів до монументу на всіх чекав яскравий концерт у міському Палаці культури.   Творчі колективи міста  подарували містянам  незабутнє свято музики, талантів та краси.

Вишиті сорочки, українські пісні, зворушливі танцювальні номери, звуки народних інструментів – усе це створило неймовірну атмосферу на заході і нагадало нам, українцям, наскільки безмежна й широка душа нашого народу, наскільки багатогранні його  таланти і наскільки актуально й важливо нині повертатися до своїх першоджерел, черпати снагу у духовних і культурних надбаннях предків.

До вашої уваги фоторепортаж зі святкування Всесвітнього дня вишиванки у Новій Каховці.

Наталія Левченко

фото автора