До проблеми насильства в сім’ї

Насильство в сім’ї – це одна з найбільш поширених у світі форм порушення прав людини. Проблема сімейного насильства надзвичайно важлива передусім тому, що сім’я є основою суспільства і повинна перебувати під особливим захистом держави.SDC15462

Насильство й жорстокість у сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в ній, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом. За сучасних умов в Україні, як і в багатьох інших країнах світу, простежуються тенденції до поширення насильницьких дій у сім’ї, на міжособистісному рівні, у стосунках батьків і дітей, чоловіка і жінки.
13 травня  в приміщені Новокаховського міського відділу кримінально-виконавчої інспекції УДПтС України в Херсонській обл., АР Крим та м. Севастополь, спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді було організовано лекційне зайняття на тему насильства в сім’ї.
В ході лекції пройшло обговорення питань законодавчої бази щодо проведення заходів з попередження насильства в сім’ї, діяльності служби дільничних інспекторів та проблем, які виникають при роботі з жертвами насильства , питань профілактики насильства серед дітей. Насильство в сім’ї є однією з форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти одного з членів сім’ї супроводжуються актами агресії , приниження та жорстокого поводження. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти. Протягом тривалого часу в Україні на рівні суспільства проблеми насильства в сім’ї активно не обговорювалися. Будь-яке втручання в родинні стосунки з боку держави і суспільства вважалося порушенням таємниці приватного життя. Таке становище призвело до певного сваволі в сфері сімейних відносин, які залишалися поза увагою компетентних органів державної влади .
Підводячи підсумки лекційного зайняття, його учасники відзначили важливість створення єдиної системи профілактики насильства в сім’ї, починаючи від виявлення ознак насильства, роботи з жертвами насильства і насильниками, і закінчуючи організацією освітніх програм для населення і фахівців . Також може бути корисний досвід розвинених країн по створенню і роботі спеціалізованих установ для реабілітації жертв насильства.
SDC15464

Н. В. Корсакова, в.о. директора