До ситуації по забезпеченню онкологічними препаратами хворих Херсонщини

unna1medДепутати обласної ради готують звернення до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення хворих на рак онкологічними препаратами.

Про це повідомляє сайт Херсонської обласної ради.

Звернення планують винести на розгляд чергової сесії обласної ради, яка відбудеться 14-го листопада поточного року. Проблемна ситуація виникла після того, як Департамент охорони здоров’я обласної державної адміністрації ще 18 березня звернувся до Міністерства охорони здоров’я України з заявкою на закупівлю онкологічних препаратів для лікування онкологічних хворих дорослого віку за бюджетною програмою «Забезпечення медичних заходів по боротьбі з туберкульозом, профілактики та лікування СНІДу, лікування онкологічних захворювань» в рамках граничних орієнтованих обсягів видатків державного бюджету для Херсонської області на суму 4883798 грн.

Проте, станом на 14 жовтня 2014 року жоден препарат для лікування хворих на рак до Херсонської області не надійшов. У зв’язку з обмеженим фінансовим ресурсом обласного бюджету закупити вказані препарати за рахунок коштів місцевого бюджету не має можливості. Охоплення спеціальним лікуванням онкологічних хворих знизилося до 65,9%. Частина хворих у зв’язку з багатовартісністю лікарських засобів відмовляється від подальшого лікування. Але за кожною відмовою стоїть збереження життя людини.

У проекті звернення зазначено, що депутати обласної ради звертатимуться до Кабміну з проханням терміново прискорити проведення Міністерством охорони здоров’я України процедури тендерних торгів на закупівлю онкологічних препаратів за бюджетною програмою  та поставки даних препаратів нашій області.