До уваги багатодітних сімей

розрахункиПільги на житлово-комунальні послуги для багатодітних сімей надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. В 2016 році ця сума складає 1930 грн. До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані: пенсія; заробітна плата; грошове забезпечення; стипендія; соціальна допомога; доходи від підприємницької діяльності.

Багатодітні сім’ї, до сукупного доходу яких входять вище визначені доходи, або до складу сім’ї яких входять працездатні особи, подають до управління праці та соціального захисту населення декларацію про доходи сім’ї пільговика, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

Для отримання пільг багатодітні сім’ї повинні звернутися в управління праці та соціального захисту населення з документами, що перелічені вище для заповнення декларації. В такому випадку дія пільги буде продовжена з моменту звернення.

У разі коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, багатодітна сім’я має право на отримання пільг впродовж року з місяця визначення відповідного права.

Після закінчення 12 місяців багатодітні сім’ї повинні повторно звернутися до управління праці та соціального захисту населення для визначення права на отримання пільг на наступний період.

Надання пільг припиняється у разі: якщо пільговиком приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи будь-кого із членів сім’ї пільговика, що вплинуло на визначення права на пільги, – з місяця, в якому виявлено порушення; за заявою пільговика – з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою.

Сума пільги, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання пільговиком документів з недостовірними відомостями, повертається ним на вимогу управління праці та соціального захисту населення.

Слід зауважити, що відповідно до Постанови Кабміну №319 від 27.04.2016р. багатодітним сім’ям та іншим пільговим категоріям громадян, яким було призначено субсидію, пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу у період її отримання не надаються.

За більш детальною інформацією слід звертатися до УПСЗН (вул.Історична, 18, каб.№16), тел.: 4-54-60.