До уваги голів ОСББ та ЖБК!

Кабінет Міністрів України постановою від 28 грудня 2016 року №1022 затвердив Порядок визначення граничного розміру витрат на оплату послуги з управління багатоквартирним будинком, витрат на управління багатоквартирним будинком (далі Порядок), виходячи з якого надаються субсидії населенню.

Про це повідомляє відділ комунального господарства Новокаховської міськради.
Згідно з цією постановою граничний розмір витрат визначається за формулою:

де Вгрн – граничний розмір витрат, гривень за 1 кв. метр;
ЗПмін – законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати на відповідну дату, гривень;
0,1 – коефіцієнт середнього по Україні розміру витрат домогосподарств на утримання житла;
48,87 – середній розмір загальної площі житла на одне домогосподарство одержувачів субсидій у багатоквартирних будинках, кв. метрів.
Граничний розмір витрат збільшується на величину податку на додану вартість або єдиного податку при наданні послуги з управління багатоквартирним будинком управителями, які є платниками відповідного податку.
Субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з управління багатоквартирним будинком надаються виходячи з розміру ціни на послугу з управління багатоквартирним будинком для відповідного будинку, але не більше граничного розміру витрат, визначеного відповідно до вимог   Порядку.
Громадянам, які проживають в багатоквартирних будинках та гуртожитках, в яких створено об’єднання співвласників, у багатоквартирних будинках кооперативів, субсидії для відшкодування витрат на управління багатоквартирним будинком надаються виходячи з внесків/платежів на управління багатоквартирним будинком, але не більше граничного розміру витрат, визначеного відповідно до Порядку.
Об’єднання співвласників, кооператив повідомляють структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про розмір внесків/платежів на управління багатоквартирним будинком протягом місяця з дня проведення загальних зборів, на яких прийнято рішення про затвердження розміру внесків/платежів на управління багатоквартирним будинком.