До уваги найманих працівників та підприємців Нової Каховки!

З 1 січня 2004 року страховий стаж громадянам України зараховується лише за умови сплати внесків у розмірі не меншому за мінімальний страховий внесок, розрахований з мінімальної заробітної плати, яка на сьогодні складає 3 723 грн, відповідно мінімальний внесок – 819 грн. 06 коп на місяць.

Від величини страхового стажу залежить не тільки розмір пенсійної виплати, але й саме право на її призначення.

Про це інформує Головне управління Пенсійного  фонду України в Херсонській області.
З 2018 року страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, складає 25 років і надалі він буде поступово збільшуватися. Для тих, хто досягне пенсійного віку в 2019 році – це 26 років, у 2020 році – 27 років і так до 2028 року, коли необхідний для призначення пенсії страховий стаж становитиме 35 років.

Своєчасна сплата страхових та єдиного соціального внесків безпосередньо впливає на повноту зарахування страхового стажу.

У разі, якщо внески не сплачено або сплачено не в повному обсязі, до страхового стажу найманого працівника або фізичної особи – підприємця буде зараховано періоди роботи пропорційно сплаченим внескам.

Це стосується в першу чергу працівників підприємств, які систематично порушують вимоги діючого законодавства щодо своєчасної сплати внесків, нарахованих на фонд оплати праці, та фізичних осіб–підприємців, які не   сплачують єдиний соціальний внесок в розмірі не меншому за мінімальний.

Наявність заборгованості зі сплати внесків не дозволяє зарахувати до страхового стажу періоди роботи в повному обсязі, і наймані працівники та приватні підприємці у таких випадках ризикують залишитися без права на отримання пенсії.

Працівникам підприємств, які мають заборгованість зі сплати єдиного внеску, а на 1 липня поточного року це майже 59 млн грн, не буде зараховано в повному обсязі зароблений страховий стаж, поки їх роботодавці не розрахуються з боргами.

Заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску в сумі 45,4 млн грн мають більше 9 тис. фізичних осіб – підприємців області, яким також не буде зараховано до страхового стажу період підприємницької діяльності за який не сплачено внески.

Тому звертаємося до усіх роботодавців та приватних підприємців області: розрахуйтеся з боргами по страхових та єдиному соціальному внесках! Це забезпечить кожній працюючій людині страховий стаж, необхідний для призначення пенсійних та інших соціальних виплат.

Найманих працівників закликаємо: зареєструватись на веб-порталі Пенсійного фонду України, що дасть можливість контролювати повноту сплати єдиного соціального внеску роботодавцями. У разі виникнення недоїмки вимагайте від роботодавця її погашення.
Відсутність заборгованості зі сплати страхових та єдиного внесків – обов’язкова умова для зарахування страхового стажу!