До уваги підприємців Нової Каховки: ще раз про податок на комерційне нерухоме майно

иконкомВпродовж минулого тижня депутати Новокаховської міської ради та керівництво міськвиконкому разом з представниками бізнесу та громадською радою міста  намагались знайти консенсус  у питанні податку на комерційне нерухоме майно.

 Про це «НК онлайн» повідомляла своїх читачів у  публікації: “На території міста вводять податок на комерційне нерухоме майно”

Сьогодні існують різноманітні думки з цього приводу, та це й зрозуміло: йдеться про виживання малого та середнього бізнесу. Цікаво, а що думає міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко з приводу дебатів, які пройшли в місті напередодні бюджетної сесії, де, до речі, депутатами і буде затверджено остаточне рішення про величину облікової ставки на комерційне нерухоме майно.

На таке питання нашого кореспондента Володимир Іванович відповів: «Перед усім хочу заспокоїти  підприємців, бізнесменів міста і запевнити усіх в тому, що депутатами Новокаховської міськради  почуті і прийняті до розв’язання ті проблеми з оподаткуванням, які закладенні в змінах до Податкового кодексу України на 2015 рік. Почуті також і заклики Президента та Прем’єр-міністра про підтримку малого та середнього бізнесу, як державою, так і владою на містах. Тому дуже важливо саме в таких нелегких умовах для країни сприяти розвитку бізнесу та залучати інвестиції в місто, які створять нові робочі міста.  Я впевнений, що наші депутати приймуть зважене і обґрунтоване рішення про розмір ставки на нерухомість. На мою особисту думку оподатковуватись комерційна нерухомість повинна в межах від однієї до двох гривень за один квадратний метр. Такий збір має нараховуватись один раз на рік та сплачуватись поквартально. Остаточне рішення буде прийняте на бюджетній сесії 28 січня поточного року».

  На нашу думку компромісне рішення, як завжди буде знайдене в інтересах бізнесу та громади. Але, яким би воно не було,  обов’язково знайдуться глашатаї місцевого штибу, які в силу своїх партійних інтересів будуть намагатись вбити клин між бізнесом і владою та на цьому пропіарити «себя любимых». Це вже як водиться…

Віктор Івченко, місцевий оглядач