До уваги платників податків!

podatkova150

Новокаховська ОДПІ нагадує, що відповідно до п.9 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування №435 від 14.04.2015 (далі – Порядок №435) таблиця 6 звіту Форми №Д4 призначена для формування у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб, визначених у Додатку 2 Порядку №435.

Якщо роботодавець нараховує мобілізованим працівникам середній заробіток та не подає звіти на отримання компенсаційних виплат із бюджету (наприклад, через проблеми із засвідченням звітів військкоматами) і відповідно не отримує такі компенсації, то сума середнього заробітку, що виплачується за рахунок коштів роботодавця є базою нарахування та утримання ЄСВ та відображається у таблиці 6 звіту Форми №Д4 із кодом застрахованих осіб 47. ЄСВ нараховується на заробітну плату застрахованої особи страхувальником у розмірі відповідно до класу професійного ризику виробництва у межах 36,76 – 49,70% та утримується у розмірі 3,6%.

При нарахуванні мобілізованим працівникам середнього заробітку, що компенсується з бюджету, таким особам при відображенні в таблиці 6 звіту Форми №Д4 присвоюється код категорії 48. При цьому нарахування та утримання ЄСВ не здійснюється.

Також звертаємо увагу, що відповідно до п.5 розділу V Порядку №435, якщо страхувальником здійснюється донарахування (зменшення) єдиного внеску у зв’язку з виправленням помилок, допущених в попередніх періодах (крім донарахування/зменшення внаслідок зміни класу професійного ризику виробництва), у таблиці 6 звіту Форми №Д4 застосовуються коди типу нарахувань 2 або 3, передбачені п.9 розділу IV Порядку №435.