До уваги співвласників багатоквартирних будинків!

налог на недвижимость1 липня 2016 року спливає термін, передбачений Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» для визначення співвласниками форми управління багатоквартирним будинком.
За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю,або всі функції – об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об’єднань співвласників багатоквартирного будинку).
У багатоквартирному будинку, співвласники якого не прийняли рішення про форму управління та не створили об’єднання співвласників, управління буде здійснюватися управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок.
Управитель багатоквартирного будинку – фізична особа – підприємець або юридична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб.
Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку здійснюється відповідно до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку». Для створення об’єднання скликаються установчі збори, які приймають рішення (оформляється особистим підписом кожного, хто проголосував, із зазначенням результату голосування “за” чи “проти”) про створення об’єднання та затверджують його статут.
Для державної реєстрації створення юридичної особи – об’єднання співвласників багатоквартирного будинку державному реєстратору подаються такі документи:
– заява про державну реєстрацію створення юридичної особи встановленої форми;
– статут, затверджений установчими зборами співвласників багатоквартирного будинку;
– протокол установчих зборів.
За додатковою інформацією можна звертатися безпосередньо до державних реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців Відділу реєстрації Новокаховської міської ради за адресою: м. Нова Каховка, просп. Дніпровський, 23 (каб. 117) та за тел. (05549) 4-51-46.

Інна Кобіцька, начальник  відділу реєстрації Новокаховської міської ради