До уваги споживачів субсидій: зменшились пільгові кіловати

З 1 січня 2018 року набула чинності нова норма Постанови Кабінету міністрів України № 409 від 6 серпня 2014 р. “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”.

Ця постанова в першу чергу стосується споживачів, які отримують субсидії.

Управління праці та соціального захисту населення нагадує, що новий документ суттєво зменшує соціальні нормативи споживання електроенергії для населення на освітлення. Тож у січні всім отримувачам субсидій зроблено перерахунок. Величина обов’язкового платежу при цьому зміниться незначно. Але щоб не довелося більше платити з власної кишені, треба буде зменшити щомісячне споживання електрики аж на 20 кіловат/годин.

Це означає: не вклався отримувач субсидії в соцнорму – за зайві кіловати платитиме з власної кишені.  Перевищила сім’я “ліміт” – послуга електропостачання нараховується за повним тарифом, який нині становить 1,67 грн за кіловат спожитої електроенергії.
Отже, які нові соцнормативи для побутових споживачів електрики діють з 1 січня 2018 року:

КВАРТИРИ ТА БУДИНКИ – 70 кВт·год на місяць (було 90 кВт·год).

За новими вимогами Кабміну, у житлових приміщеннях (будинках) з 1 січня 2018 року діятиме соціальна норма – 70 кВт·год на місяць (було 90 кВт·год) на сім’ю (домогосподарство) з однієї людини і додатково 30 кВт·год на місяць на кожного другого члена сім’ї (домогосподарства).
Але НЕ БІЛЬШЕ 190 кВт·год на місяць (було не більше 210 кВт·год на місяць).