До уваги “стихійних бізнесменів”!

Шановні мешканці та гості нашого міста! З року в рік ми “мусолимо”  з вами одну й ту саму тему –  торгівлі у невстановлених місцях, яка стає серйозною та небезпечною проблемою для Нової Каховки.image001

Погляди громадян поділились на “за” та “проти”. Деякі мешканці міста не звертають на неї уваги, деякі віддають перевагу придбанню молочних продуктів, фруктів та овочів просто біля доріг, де безперервно їздять автомобілі, а поміж клунками торгівців бігають безпритульні собаки та здійснюють свої обльоти мухи. Хтось, навпаки, скаржиться, що стихійна торгівля заважає пересуватися пішоходам та й не тільки. Останнім часом до виконавчого комітету Новокаховської міської ради телефонують обурені громадяни зі скаргами, що в зоні паркування магазину “АТБ – маркет”,  що на  вул. Дружби, через торгуючих з машин, які приїздять сюди щодня, як на роботу, на час здійснення покупок не має можливості припаркувати свої автівки.

Безліч часу місцева влада намагається звільнити наше місто від стихійного лиха, на які тільки поступки не йде, щоб створити зручні умови для торгівлі громадянами власновирощеною сільськогосподарською продукцією. Ми розуміємо, що люди вийшли торгувати на вулиці міста не від добрих статків та гарного життя, і якщо до людини похилого віку можна поставитися з розумінням, то коли бачиш здорових дядьків, які торгують з автівок та великих бананових коробок  скупленою по селах продукцією, то врешті решт розумієш, що люди втратили будь-яку совість та громадянську свідомість. Люди добрі, сьогодні існують правила торгівлі, правила одні для всіх, які не ділять людей на кращих та гірших. Чому сьогодні одні громадяни повинні сплачувати податки, послуги ринків, а інші, відчуваючи свою безкарність, роблять, що заманеться і де заманеться?

Звертаємо вашу увагу на те, що торгівля повинна здійснюватись у спеціально передбачених для цього місцях, якими є ринки, які до речі мають достатню кількість вільних місць для усіх бажаючих реалізувати свою продукцію. Статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої. Тому просимо не порушувати чинне законодавство України та рекомендуємо здійснювати торгівлю на ринках міста. Ми так рвемося до європейського рівня життя, тож давайте почнемо з себе. Давайте разом з Вами збудуємо справжнє європейське місто!

 

Тетяна Малій, начальник відділу економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету Новокаховської міської ради