До уваги внутрішньо переміщенних осіб!

pereselenci150

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2016 року №1094 «Про затвердження Комплексної державної програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року» управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради повідомляє про організацію:

  • правового забезпечення – надання правової допомоги для підвищення рівня правової грамотності серед переселених громадян та захисту їх прав;
  • соціально-економічного забезпечення – збереження гарантій державного соціального забезпечення та захисту переселених громадян, надання їм матеріальної підтримки з метою забезпечення нормального рівня життя та недопущення злиденності;зокрема підготовлено список Обласному Червоному Хресту на 130 чоловік із числа багатодітних, інвалідів І та ІІ групи, одиноких годувальників та 70 і старші для отримання продуктових ваучерів на сумму 500 грн. на кожну людину ( за довідками звертатись м. Херсон вул.. Московська 30 тел. 0502674058);
  • організаційно-інформаційного забезпечення – створення та ведення Єдиної інформаційної бази даних про взятих на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції; створення системи збору інформації про стан, потреби та наміри переселених громадян, а також забезпечення її аналізу та узагальнення; контроль за здійсненими заходами. Своєчасне висвітлення в засобах масової інформації процедури надання допомог, пільг, компенсацій та матеріальної допомоги переселеним громадянам зокрема: 554 сім’ї отримує адресну грошову допомогу на вирішення житлово-комунальних питань, 3 отримали матеріальну допомогу.

В Новокаховському міському центрі зайнятості  створена телефонна «гаряча лінія» та призначено відповідальну особу з питань інформування переселених громадян про можливості отримання необхідних послуг. Так з початку року було направлено на стажування 4 особи з числа ВПО, 1 особа приймала участь у громадських роботах. Забезпечено розширення переліку робітничих професій, за якими проводиться підтвердження результатів неформального навчання для переселених громадян.

Щотижнево на семінарах для роботодавців Новокаховським МЦЗ ведеться активна робота щодо залучення громадських  та волонтерських організацій до співпраці з місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування з метою забезпечення зайнятості переселених громадян, з початку року допомогу по безробіттю отримували 14 осіб з числа ВПО».

Начальник управління О.М. Стоянчук