До уваги багатодітних родин!

Документом, що підтверджує статус багатодітної сім’ї і дітей з такої сім’ї та їх право на отримання пільг згідно із Законом України «Про охорону дитинства», є відповідне посвідчення .

Посвідчення видається безоплатно, строк дії якого визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї, одному з батьків відповідно до місця реєстрації, протягом десяти робочих днів після подання необхідних документів. Дітям з багатодітної сім’ї посвідчення видається з 6 років.

Відповідно до Порядку виготовлення та видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї для отримання необхідно надати до відділу такі документи:

 1. Заява одного з батьків про видачу посвідчень.
 2. Копії свідоцтв про народження дітей.
 3. Копія свідоцтва про шлюб (крім батьків, які не перебувають у шлюбі).
 4. Копії сторінок паспорта громадянина України батьків з даними про прізвище, ім’я, по батькові, дату видачі паспорта та місце реєстрації.
 5. Копія посвідки на постійне проживання батьків (для іноземців або осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах).
 6. Довідка про склад сім’ї.
 7. Фотокартки (батьків та дітей) розміром 30х40 мм.
 8. Довідка із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання).
 9. Довідка про реєстрацію місця проживання або перебування особи під час навчання (для осіб від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання).
 10. Довідка структурного підрозділу районної, районної в мм.Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради про те, що батькам за місцем реєстрації посвідчення не видавалися (у разі, коли зареєстроване місце проживання батьків різне);
 11. У разі народження або навчання дитини за межами України – копій свідоцтва про народження дитини та довідки з навчального закладу з перекладом на українську мову, вірність якого засвідчена нотаріусом. У разі коли нотаріус не володіє відповідною мовою, переклад документів може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус.

Для продовження строку дії посвідчень до відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новокаховської міськради подаються довідка про склад сім’ї, копії свідоцтв про народження дітей та/або довідка із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років у разі, коли вони навчаються за денною формою навчання).

Згідно із Законом України «Про охорону дитинства» багатодітним сім’ям надаються такі пільги:

– 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);

– 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.

Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;

– 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

– позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива, передбачені пунктами 1-3 частини третьої цієї статті, надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.

Шановні жителі Веселого і Козацького, які мають статус багатодітної родини або мають підстави для його отримання! Просимо звернути увагу, що у зв’язку з передачею відомостей даної пільгової категорії до Новокаховської ОТГ, облік та обслуговування з січня місяця 2021 року здійснюється відділом у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новокаховської міської ради.

Для продовження статусу, внесення будь-яких змін до посвідчень багатодітної родини звертатись до відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новокаховської міської ради за адресою м.Нова Каховка, вул.Затишна, 8, тел.05549-4-53-13, спеціаліст Єрещенко Яна Віталіївна.

Повідомляємо жителів Таврійська, що в зв’язку з від’єднанням від Новокаховської ОТГ, послуги багатодітним сім’ям будуть надаватись відділом у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новокаховської міської ради до березня місяця 2021 року.

Відділ у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту