До уваги громадян пільгових категорій

Відповідно до Постанови КМУ № 373 від 17 квітня 2019 р. «Деякі питання надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг» з 1 жовтня 2019 року пільги з оплати за житлово-комунальні послуги надаються у грошовій формі в межах державних соціальних стандартів.

Управління праці та соціального захисту населення щомісяця до 20 числа розраховує суму пільги відповідно до інформації, яка міститься у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (далі ЄДАРП), що включає: розмір знижки, кількість членів сім’ї, технічні характеристики житла. Також при розрахунку пільг важливо, щоб інформація про паспортні дані, ідентифікаційний код, зареєстрованих осіб за адресою, особові рахунки по послугам, на які призначається пільга, відповідала інформації, що міститься у базі ЄДАРП.

Виплата розрахованої суми пільг здійснюється у безготівковій формі шляхом перерахунку коштів на рахунки АТ «Ощадбанк», і у цьому випадку пільговик буде сплачувати організаціям за отримані послуги суму з урахуванням суми пільги.

Передбачена можливість, що за заявою пільговика виплата пільги може здійснюватися у готівковій формі. Пільговик надає до УПСЗН реквізити поточного рахунку з банківської установи встановленого зразка, а саме Заява про виплату пенсії або грошової допомоги. Але слід зазначити, що у разі виникнення заборгованості з оплати послуг понад місяць, сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, виплата пільги з наступного місяця буде здійснюватися у грошовій безготівковій формі.

З метою своєчасного нарахування сум пільг за житлово-комунальні послуги просимо усіх громадян пільгових категорій (або уповноважених представників), у яких відбулися зміни у складі сім’ї, місця реєстрації або паспортних даних, звернутися до управління за адресою: вул. Історична, 18, каб.№16 з оригіналами документів для звірки персональних даних.

Зверніться своєчасно до «Ощадбанку»

Ця інформація для тих, хто користується пільгами на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій безготівковій формі.

За підсумками опалювального сезону суми невикористаних коштів перераховуються з рахунка для виплати пільг на рахунки пільговиків в АТ «Ощадбанк». У разі відсутності відкритого рахунка в АТ «Ощадбанк», рахунок безкоштовно відкривається за заявою пільговика до АТ «Ощадбанк».

Залишки коштів, що обліковуються на рахунку для виплати пільг за обліковими записами пільговиків станом на 1 червня, за якими не було звернень пільговиків щодо їх виплати, 20 грудня припиняють обліковуватись АТ «Ощадбанк» за такими обліковими записами пільговиків та повертаються на рахунок Мінсоцполітики.

За більш детальною інформацією необхідно звернутися до АТ «Ощадбанк» , гарячої лінії АТ «Ощадбанк» за телефоном 0-800-210-800 або до управління праці та соціального захисту (вул. Історична, 18, каб.№16) за телефоном 4-54-60.