До уваги громадян пільгових категорій: оплата ЖКП

Відповідно до Постанови КМУ №373 від 17 квітня 2019р. «Деякі питання надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг» з 1 жовтня 2019 року пільги з оплати за житлово-комунальні послуги надаються у грошовій формі в межах державних соціальних стандартів.

Управління праці та соціального захисту населення щомісяця до 20 числа розраховує суму пільги відповідно до інформації, яка міститься у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (далі ЄДАРП), що включає: розмір знижки, кількість членів сім’ї, технічні характеристики житла. Також при розрахунку пільг важливо, щоб інформація про паспортні дані, ідентифікаційний код, про зареєстрованих осіб за адресою, особові рахунки по послугам, на які призначається пільга, відповідала інформації, що міститься у базі ЄДАРП.

Виплата розрахованої суми пільг здійснюється у безготівковій формі шляхом перерахунку коштів на рахунки АТ «Ощадбанк», і у цьому випадку пільговик буде сплачувати організаціям за отримані послуги суму з урахуванням суми пільги.

Передбачена можливість, що за заявою пільговика виплата пільги може здійснюватися у готівковій формі. Пільговик надає до УПСЗН реквізити поточного рахунку з банківської установи встановленого зразка, а саме Заява про виплату пенсії або грошової допомоги. Але слід зазначити, що у разі виникнення заборгованості з оплати послуг понад місяць, сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян виплата пільги з наступного місяця буде здійснюватися у грошовій безготівковій формі.

З метою своєчасного нарахування сум пільг за житлово-комунальні послуги просимо усіх громадян пільгових категорій (або уповноважених представників), у яких відбулися зміни у складі сім’ї, місця реєстрації або паспортних даних, звернутися до управління (вул.Історична, 18, каб. №16) з оригіналами документів для звіряння персональних даних.