До уваги співвласників будинків, в яких не створено ОСББ або не визначено управителя! Ви можете залишитись без газопостачання

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», який введений в дію з 1 травня 2019р., передбачено, що технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем газопостачання здійснюються суб’єктом, визначеним співвласниками багатоквартирного будинку, за рахунок співвласників.

Внутрішньобудинкова система газопостачання багатоквартирного будинку – це газові мережі від точки приєднання будинку до системи газоспоживання споживачів (від крану на будинок до крану на квартиру). Внутрішньобудинкова система є складовою газорозподільної системи та спільним майном співвласників будинку.

Відповідно до кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 №2494, власники газорозподільної системи (внутрішньобудинкої системи) зобов’язані укласти договір про експлуатацію таких газорозподільних систем з оператором ГРМ, до мереж якого підключені належні власникам газорозподільні системи.

Враховуючи, що багатоквартирний будинок не є власністю однієї особи, його співвласники зобов’язані визначити суб’єкт, який укладе вищезазначений договір. Таким суб’єктом може бути ОСББ або управитель багатоквартирного будинку. Якщо співвласники будинків, в яких не створено ОСББ або не визначено управителя, цього не зроблять найближчим часом, оператор ГРМ буде мати підстави для припинення газопостачання в зазначених будинках.

Відділ комунального господарства