До уваги суб’єктів господарювання!

Виконавчий комітет Новокаховської міської ради звертає вашу увагу на те, що Президент України Володимир Зеленський підписав закони, які запроваджують обов’язкове використання касових апаратів і програмних реєстраторів розрахункових операцій для малого бізнесу, а також вводять механізм кешбеку. А саме Закони України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №128-IX та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» №129-IX.

Вони спрямовані на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків, «сірого» товару, покращення ефективності податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями.

Зазначається, що ці закони приведуть до поетапного розширення фіскалізації розрахункових операцій та запровадження інноваційних технологічних рішень у вигляді програмних реєстраторів розрахункових операцій як альтернативи класичним РРО. Функцію програмного РРО зможе виконувати будь-який пристрій (комп’ютер, планшет, смартфон), на який встановлено відповідне програмне забезпечення.

Щоб стимулювати споживачів отримувати чеки, законами пропонується запровадити з 1 жовтня 2020 року так званий механізм кешбеку, що передбачає можливість здійснення компенсації покупцеві (споживачеві) 100% вартості придбаних товарів (робіт, послуг) за рахунок частини штрафних санкцій за порушення вимог щодо РРО, застосованих за його скаргою. Крім того, з 1 січня 2021 року підвищується з 1,5 млн. грн. до 2,5 млн. грн. максимальний поріг річного доходу фізичної особи-підприємця на спрощеній системі оподаткування, яка може відноситися до II групи платників єдиного податку.

Закони також впроваджують механізм кешбеку – відшкодування покупцям (споживачам) 100% вартості придбаних товарів, робіт або послуг, якщо вони подали скаргу про порушення продавцем установленого порядку проведення розрахункових операцій і під час перевірки контролюючого органу було підтверджено наявність порушення. Ця норма почне діяти з 1 жовтня 2020 року для покупок від 850,00 грн.

Відділ економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету Новокаховської міської ради