До уваги учасників АТО та ООС!

Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради повідомляє, що, у зв’язку зі змінами в законодавстві, в 2021 році психологічну реабілітацію можуть отримати не тільки особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, учасники війни, постраждалі учасники Революції гідності, а також дружина (чоловік) даних осіб та члени сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС.

Для отримання послуг з психологічної реабілітації вищезазначеним особам потрібно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування), написати заяву та подати наступні документи:

– копію відповідного посвідчення (засвідчену підписом особи);

– копію документа (засвідчену підписом особи), що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення, або копія документа про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення (у разі відсутності у посвідченні ветерана війни посилання на норму Закону, відповідно до якої установлено статус);

– копію паспорту та ідентифікаційного номеру;

– копію свідоцтва про шлюб (для дружини (чоловіка), що бажає отримати послуги з психологічної реабілітації).

На сьогоднішній день послуги із психологічної реабілітації можна отримати в одному з 4 реабілітаційних закладів за вибором:

– ТОВ «Санаторій «Токарі», який розташований за адресою: Сумська обл. с.Токарі, вул. Санаторна, 96;

– ТОВ «Комплекс оздоровлення та відпочинку «Ірбіс», який розташований за адресою: Херсонська обл., м.Скадовськ, вул. Поповича, 1;

– ДП «Санаторій для дітей з батьками «Скадовськ», який розташований за адресою: Херсонська обл., м.Скадовськ, вул.Набережна, 1;

– ДП «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторію «Орізонт», який розташований за адресою: Одеська обл., м.Білгород-Дністровський, смт Сергіївка, вул. Гагаріна, 1-а.

Психологічна реабілітація – це комплекс заходів, що здійснюються з метою збереження, відновлення або компенсації порушених психічних функцій, якостей, особистого та соціального статусу особи, сприяння психосоціальній адаптації до зміненої життєвої ситуації, осмислення досвіду, отриманого в екстремальній ситуації, та застосування його в житті.

Метою психологічної реабілітації є: збереження або відновлення фізичного та психічного здоров’я отримувачів послуг; досягнення соціально-психологічного благополуччя; зниження частоти та тяжкості наслідків перенесених бойових психічних травм у формі гострих стресових реакцій; запобігання інвалідності; профілактика агресивної та саморуйнівної поведінки.

Також повідомляємо, що отримувачі послуг з психологічної реабілітації мають право на отримання грошової компенсації вартості проїзду до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації та назад за наявності проїзних документів.

За більш детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення: м.Нова Каховка, вул.Історична, 18, каб. 20, тел. (05549) 4-33-48, 066-347-96-37.