До уваги жителів Дніпрянського та Райського старостинських округів Новокаховської МТГ!

Шановні мешканці населених пунктів Дніпрянського старостинського округу (Дніпряни, Корсунка, Нові Лагері, Піщане) та Райського старостинського округу (Райське, Тополівка, Обривка, Маслівка)! Комунальне підприємство «НК Екосервіс» звертає вашу увагу на обов’язок своєчасного розрахунку за фактично отримані послуги по вивозу твердих побутових відходів та необхідність в подальшому не допускати накопичення боргів.

Поводження з побутовими відходами в Україні здійснюється відповідно до державних норм і стандартів. Ці правила закріплені у законах України «Про житлово-комунальні послуги», «Про відходи» та «Про місцеве самоврядування в Україні». Механізм надання громадянам послуг з поводження з побутовими відходами у містах, селищах і селах визначено Правилами надання послуг з поводження з побутовими відходами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 року № 1070 (зі змінами).

Відповідно до статті 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», послуги з поводження з побутовими відходами є комунальними послугами, які, у свою чергу, належать до житлово-комунальних послуг. До джерел утворення побутових відходів належать об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житловий будинок, підприємство, установа, організація, земельна ділянка). Кількісні та якісні характеристики побутових відходів не є постійними та залежать від джерел їх утворення.

Оскільки КП «НК Екосервіс» визначено Виконавцем послуги з поводження з побутовими відходами на території Дніпрянського та Райського старостинських округів, то ми надаємо наші послуги всім без виключення мешканцям населених пунктів цих двох округів. Таким чином, незалежно від того, в якому обсязі мешканець утворює побутові відходи, йому нараховується плата за такі послуги, виходячи із державних норм, а саме: з врахування на одного мешканця 0,249 куб. м в місяць побутових відходів (у разі якщо будинки опалюються твердим паливом) та 0,138 куб. м в місяць (у разі якщо будинки опалюються за допомоги інших енергоносіїв). Це дуже усереднений показник, адже фактично кожен мешканець накопичує значно більшу кількість сміття, що утворюється в результаті його життєдіяльності. Нарахування здійснюється відповідно до наявних даних у КП «НК Екосервіс» щодо кількості мешканців на кожному подвір’ї. В нашому побуті багато скляної та пластикової тари, паперу, ремонтного сміття, непрацюючих приладів, старих речей та харчових відходів. Якщо в сільській місцевості з органічними відходами ще можливо щось зробити (наприклад використовувати для корму свійських тварин або для утворення компосту), то неправильне подовження з іншими відходами вже регламентується екологічним законодавством. Спалювати та закопувати сміття небезпечно для здоров’я як самих «виробників» сміття, так і для оточуючих.

Відтепер при виникненні певної заборгованості надавач послуги – комунальне підприємство – буде вимушене стягувати цю заборгованість у судовому порядку, з усіма відповідними для боржника наслідками. Звертаємо увагу, що боржнику, перш ніж оскаржити заборгованість, потрібно буде у суді довести, що його життєдіяльність унеможливлює утворення відходів, і що ціла низка Законів України щодо відходів стосується всіх громадян України, крім нього.

Відділ з договірної роботи та абонентський відділ підприємства ведуть постійну та активну роботу з мешканцями нашої громади. Зокрема, за бажанням мешканців, укладаються договори з надання послуг, здійснюються уточнення нарахувань (у разі, якщо фактично за адресою проживає інша кількість осіб), проводяться усні бесіди з боржниками, надсилаються попередження про заборгованість. Стан розрахунків по кожному абоненту можна перевірити в Кабінеті споживача на сайті комунального підприємства за посиланням http://nkekoservis.ks.ua/ або за телефоном (05549) 4-25-27, працівники всіх вислухають та нададуть кваліфіковану консультацію. Звертаємо увагу, що вирішення питання заборгованості включає також можливість реструктуризації боргу або перерахунку вже нарахованої заборгованості у разі, якщо Споживач доведе безпідставність нарахування.

Шановні мешканці! Вчасно і повністю сплачуйте за послуги з поводження з побутовими відходами. Щомісячні суми сплати дозволять ефективно працювати в сільській місцевості та допоможуть виконавцю послуг зробити чистіше та охайніше наші чудові села. Місцезнаходження КП «НК Екосервіс»: 74900, Херсонська обл., м.Нова Каховка, вул.Дружби, 43; тел.: (05549) 4-55-80, 4-54-95