До відома новокаховчан: як укласти угоду з лікарем

Темою номер один для більшості українців нині є реформа первинного рівня медичної допомоги, оскільки послуги лікарів потрібні усім. Як відомо, вже зараз пацієнти мають можливість самостійно обирати сімейного лікаря або терапевта для себе та педіатра для дитини і підписати з ним декларацію.

Кампанія стартує вже з 1 квітня.

Тож що потрібно робити? Найперше — не панікувати, оскільки цей процес буде поступовим. Задокументувати свої відносини з тим, кого ви обрали, зможете і 1 квітня, і 2-го, і аж до кінця року.

— До сьогоднішнього дня люди мали змогу прийти до лікарів, з якими вони постійно спілкуються, у яких лікуються та усно домовитися про подальшу співпрацю. Таким чином у терапевтів, педіатрів, сімейних лікарів уже є попередній реєстр пацієнтів, — наголошує головний лікар міського центру первинної медико-санітарної допомоги Зоріна Зінченко.

— Сама робота з деклараціями починається з 1 квітня. Аби її скласти, пацієнт має надати паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо декларація заповнюється на дитину — потрібні її свідоцтво про народження і паспорти, коди обох батьків або опікунів, які представляють малюка. Документ заповнюється в 2-х примірниках: для лікаря та пацієнта. В подальшому декларація буде оброблятися в автоматизованому режимі. Головна перевага змін у тому, що мешканець тепер фактично не прив’язаний до свого місця прописки. Він може укласти договір з будь-яким лікарем.

Єдина підстава для відмови зі сторони медика — це перевищення кількості обслуговуваних ним пацієнтів. Так, педіатр може укласти договір на обслуговування 900 маленьких пацієнтів. Для терапевтів і сімейних лікарів норма — 2 тисячі осіб. Якщо людина вирішила змінити лікаря — має заповнити нову декларацію, а попередня буде анульована.