До відома платників податків!

спадокНовокаховська ОДПІ доводить до відома платників податків про основні зміни у процедурах реєстрації, перереєстрації та скасування реєстрації реєстраторів розрахункових операцій (РРО), книг обліку розрахункових операцій (КОРО), розрахункових книжок (РК).

Змінено форми окремих документів, а саме нові форми книг ОРО. Отже на сьогодні перші, другі та наступні книги ОРО на РРО мають реєструватись виключно за новими формами. Виняток становлять лише книги ОРО, які були зареєстровані до набрання чинності «Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій», затвердженим наказом МФУ від 14.06.2016 №547, зареєстрованим у МЮУ 05.07.2016 за №920/29050.

Виходячи із зазначено порядку та підстав перереєстрації, скасування реєстрації, реєстрації другої та наступних книг ОРО на РРО, суб’єкти господарювання можуть продовжувати використовувати раніше зареєстровані книги ОРО на РРО за старою формою до першої із подій: закінчення книги ОРО, завершення строку служби або припинення застосування відповідного РРО, виникнення підстав для перереєстрації або скасування реєстрації книги.

При цьому суб’єкти господарювання, діяльність яких пов’язана з реалізацією підакцизних товарів, у касових чеках яких обов’язковим реквізитом є дані про акцизний податок, використовуючи раніше зареєстровані книги ОРО (за старою формою), здійснюють у них запис таким чином:

  1. у назвах граф 6,7 книги ОРО за старою формою слід дописати знак «/» та відповідно слова «за ставкою акцизного податку»;
  2. за наявності розрахункових операцій за товари підакцизної групи послідовно вносяться:

у графу 6 – суми розрахунків, що оподатковуються за ставкою податку на додану вартість, «/», суми розрахунків, що оподатковуються за ставкою акцизного податку;

у графу 7 – сума ПДВ/. «/», сума акцизного податку.

У суб’єктів господарювання, діяльність, яких не пов’язана з реалізацією підакцизних товарів, касові чеки, що друкуються РРО, не містять даних про акцизний податок та відповідні графи 7,9 книги РРО будуть не заповненими. Відповідно зазначені суб’єкти господарювання можуть продовжувати використовувати раніше зареєстровані книги ОРО без внесення до них будь-яких змін, але лише до виникнення зазначених вище підстав для припинення використання книги.