До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом: захід у Центральній бібліотеці

24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я відзначається Всесвітній день боротьби з захворюваністю на туберкульоз. У цей же день щорічно відзначається Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз згідно Указу Президента України № 290/2002 від 22 березня 2002 року. 21 березня до Центральної міської бібліотеки на слайд-роздум «Проблема, яка на часі» завітали семикласники ЗОШ №4.

Мета заходу: поширення знань про туберкульоз та упередження захворюваності на цей недуг серед молоді Нової Каховки. Від бібліотекарів Сембратович Світлани та Акулової В’ячеслави присутні дізнались, що туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке викликається мікобактеріями туберкульозу (МБТ). В 1993 році ВООЗ оголосила туберкульоз глобальною проблемою. Щороку хвороба забирає життя в майже півмільйона людей, абсолютна більшість з них – жителі країн, що розвиваються.

В Україні ситуація, пов’язана з поширенням туберкульозу, почала погіршуватись з 1990 року ХХ сторіччя. У 1995 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визнала туберкульоз в Україні епідемією. Захворюваність у 2016 році – і нові випадки, і рецидиви – становила 67,6 на 100 тисяч населення. Щороку в Україні помирає від туберкульозу 10-11 тисяч хворих, що становить більше 30 людей щодня.

Упродовж  заходу молодь дізналась про: симптоми недуги, яким шляхом передається інфекція, профілактику туберкульозу, які люди мають найбільший ризик захворюваності, скільки коштує лікування (в Україні лікування безкоштовне), основні методи діагностування та ін.

Бібліотечні працівники свою розповідь збагатили показом відео «Туберкульоз і сучасність» та слайд-презентацією на дану тему.

Людмила Петрова, директор  ЦБС