До Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз

Пріоритетною в системі державної охорони здоров’я на Україні є профілактика туберкульозу,  адже це комплекс заходів, спрямованих на попередження інфікування і виникнення захворювання.

Туберкульоз є соціальним захворюванням, тому що він відображає рівень життя суспільства та у 90 % випадків сильна імунна система здорового організму успішно справляється з хворобою. Люди ж з ослабленим імунітетом мають досить високий ризик захворювання на туберкульоз. Зростання великої кількості хворих є проблемою не тільки індивідуальною але й суспільною.

В рамках проведення Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз, який в цьому році проходить під гаслом «Разом проти туберкульозу!», протягом березня 2018 року фахівцями із соціальної роботи  міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради була проведена акція: «Що необхідно знати аби убезпечити себе від туберкульозу?»

Під час відвідування родин, які опинилися у складних життєвих обставинах та знаходяться на обліку центру, фахівцями із соціальної роботи  проводилися бесіди з членами сім’ї щодо обов’язкового  флюорографічного обстеження на предмет туберкульозу.

Важливим напрямком роботи центру є профілактично – просвітницька робота, яка здійснюється у навчальних та учбових закладах міста. Загалом проведено 9 лекційних занять та охоплено 255 осіб молодіжного віку.

Організація таких просвітницько-виховних заходів є дуже важливою, особливо у формуванні навичок здорового способу життя. Тому головною метою проведення даної акції є привернення уваги громадськості  до проблем поширення захворювання на туберкульоз та інформування щодо шляхів поширення збудника хвороби, джерелами інфекції, проявами захворювання.