“Добрий вечір тобі, пане господарю!”

Різдво – одне з найулюбленіших та найдивовижніших свят у світі, яке люблять і дорослі, і діти. Воно дарує багатьом надію, світло й легкість на душі, віру та сподівання на краще. А для новокаховчан це свято ось уже продовж багатьох років супроводжується чудовим різдвяним концертом, який став невід’ємною традицією нашого міста.

Сьогодні, 9 січня, у кінотеатрі «Юність» лунало багато різдвяних колядок та пісень, зачаровував спів церковних та дитячих хорів. Не дивлячись на складні погодні умови, у концертній програмі взяли участь гості з Берислава та Каховки.

А розпочав це казкове різдвяне дійство архієрейський хор Андріївського собору. Після чого до гостей та жителів міста з вітальними словами звернулися єпископ Новокаховський та Генічеський Філарет і міський голова Володимир Коваленко. «23 грудня 2007 року була заснована Новокаховська і Генічеська єпархія. З того часу над нашим містом є великий духовний захист. В такі свята, як Різдво, можна знайти відповіді та багато ключових питань, головне з них яке: чи правильно вибрані орієнтири нашого життя?,- зазначив мер. – Людина народжується для того, щоб бути щасливою. А щастя наше – в спілкуванні, у взаєморозумінні, любові один до одного. Любов – суть нашого життя, любов – є Бог. Такі заходи, як сьогоднішній, мають об’єднувати, адже вони повертають нас до першоджерел і традицій, започаткованих нашими пращурами, і нагадують про те, хто ми є на цій землі. Дякуючи Господу, у Новій Каховці – спокій. Нехай так буде й надалі!».IMG_9651 (2) Єпископ Новокаховський та Генічеський Філарет, звертаючись до присутніх, наголосив, що Різдво Христове – свято, яке висвітлює достоїнство, шляхетність кожного з нас. «Тільки уявіть – заради кожного із нас, кожного – народився Христос. Ми оточені людьми, які заслуговують нашої поваги та любові, навіть якщо чимось відрізняються від нас, – наголосив він. – Дай Боже, щоб новий рік, як ми кажемо в церкві – рік благості Божої, щоби він справді був таким. Аби ми не відштовхували благодать, яку посилає нам Господь, любов, милість і ласку, що дарує Бог. Нехай мир і милість Божа завжди панують на нашій землі!».

Яскравими та, як завжди, майстерними були виступи міських вокальних та хореографічних колективів, вихованців дитячої музичної школи, школи мистецтв, гімназії, міського Палацу культури та інших.IMG_9748 (2) IMG_9727 (2) Особливо присутніх вразив неперевершений номер диякона Михайла Гнатюка. Він виконав романс “E lucevan le stelle” Маріо Каварадоссі з опери Джакомо Пуччіні “То́ска” Спів настільки зачарував слухачів у залі, що виконавця викликали на біс.

Чудово виступили гості – архієрейський хор Покровського собору Каховки та хор «Фантазія» Бериславської музичної школи. Неймовірно проникливим було фінальне виконання об’єднаним хором Андріївського і Покровського соборів духовного гімну України «Боже, Великий, Єдиний». Зала аплодувала стоячи та співала разом із виконавцями. Ну, а яскравою крапкою цьогорічної різдвяної феєрії стала колядка «Добрий вечір тобі, пане Господарю!», яку присутні також виконали разом.IMG_9832 (2)IMG_9853 (2)IMG_9849 (2)IMG_9871 (2)IMG_9906 (2)IMG_9930 (2)IMG_9939 (2)IMG_9975 (2)IMG_9929 (2)IMG_9993 (2)IMG_0015 (2)IMG_9995 (2)

Наталія Левченко

фото: Андрій Бестужев