Добрий знак: киян здивував лелека, що прогулювався Майданом Незалежності

ЛелекаСьогодні мешканців та гостей столиці здивував птах, якого не часто можна побачити посеред великого міста.

Фотографії лелеки, що ходив вулицею Інститутською, опублікувала у соціальній мережі Facebook користувачка Тетяна Кульчицька. Птах поводив себе навдивовижу спокійно та абсолютно не боявся людей.

Користувачі соцмереж одразу заговорили про добрий знак для країни, якщо на головній площі столиці з’явився лелека, адже в українській традиції лелека – священний птах, який є символом праці, відданості, сімейного щастя. Вважається, що цих птахів не можна ображати, бо вони розуміють людську мову, вміють плакати, ревнувати, любити, тужити за рідним домом.

Дехто побачив у цьому сакральний зміст. Саме на вулиці Інститутській загинула значна частина Небесної Сотні, а українцям властиво вірити, що душі померлих дають про себе знати, перевтілюючись в образи птахів.

В мережі Інтернет вже неодноразово повідомлялось, що в Україні дедалі частіше помічають диких птахів. Зокрема, на Херсонщині над полями люди часто бачили соколів, яструбів та шулік. Що ж стосується лелек, то їх цього літа неодноразова бачили у великих містах, зокрема, в Харкові на площі Свободи: як поодинці, так і парами. Птахи не тільки підходили до людей, а й давали себе погладити.