Документальний фільм «Крим. Як це було» про окупацію півострова презентують в Херсоні за місяць (відео-трейлер)

КримОб’єднання кінодокументалістів Babylon’13 представляє перший повнометражний фільм про анексію Криму Росією. Унікальні документальні кадри і невигадані історії моряків, льотчиків, десантників та морських піхотинців про жорстке протистояння окупантам одним дадуть відповідь на питання «Чому ми віддали Крим?», а інших примусять замислитися над майбутнім півострова.

Про це повідомляє Український кризовий медіа-центр.

Вперше з часу кримських подій український глядач має нагоду подивитися у очі людям, що були готові у непростих умовах до останку захищати територіальну цілісність батьківщини і захищають її сьогодні, дізнатися з першоджерела, що діялося на оточених військових базах і блокованих бойових кораблях. Автори фільму дивляться на історичні події в Криму крізь призму доль українських вояків, що не зрадили присязі. «Крим. Як це було» — розповідь про найвищі людські якості: честь, вірність обов’язку, мужність.

Фільм «Крим. Як це було» увійшов до «Каталогу українських фільмів 2015/2016 рр.», який розповсюджується на кіноринках найбільших міжнародних кінофестивалів Європи. Він також буде представлений на Берлінському міжнародному кінофестивалі (Berlinale) в рамках Ukrainian film corner.

Фільм створено за підтримки NATO Information and Documentation Centre

Партнери проекту Український кризовий медіа-центр, Euro Maidan Canada, технічний партнер KWA Sound Production та Державне агентство України з питань кіно.

Знімальна група вдячна за підтримку та допомогу в роботі ідейній натхненниці проекту, волонтерці Валентині Охлопковій, без якої поява фільму була б неможливою; працівникам прес-служби ВМС ЗС України; капітану другого рангу, заступнику командира 1-ї бригади надводних кораблів по роботі з особовим складом Олександру Гончарову; заступнику командира 10-ї бригади морської авіації по виховній роботі підполковнику Миколі Плескачу та іншим чудовим небайдужим людям.

«Я хочу, щоб якомога більше людей дізналися про те, що відбувалося в Криму навесні 2014 року,» – Костянтин Кляцкін, режисер фільму «Крим. Як це було»

Прем’єрні покази фільму розпочнуться у Києві 14 березня (кінотеатр «Жовтень») і завершаться 23 березня в Одесі (кінотеатр Cinema City).

Прем’єрні покази та зустрічі з творчою групою відбудуться також:

16 березня у Маріуполі (кінотеатр «Мультиплекс»)

17 березня у Дніпропетровську (кінотеатр «Правда»)

21 березня у Херсоні (кінотеатр «Мультиплекс»)

22 березня у Миколаєві (кінотеатр «Мультиплекс»)