Донька З.П.Видригана відвідала музей у Козацькому

Музей історії селища Козацьке – справжня скарбниця, в якій зберігається унікальна інформація про минуле селища та його видатних жителів. У музеї окрема кімната присвячена видатним землякам – родині Видриган.

Влітку цього року працівниками відділу культури і туризму Новокаховської міської ради була проведена робота з переоснащення та переосмислення концепції експозицій у музейній кімнаті генерала Захарія Петровича Видригана. Зокрема, відбувся ремонт стендів, оновлено їх текстову та фотографічну частини, які розміщені у хронологічному та тематичному порядку, замінено освітлення експозицій та приміщення загалом, розміщено великий банер, присвячений родині Видриган.

І ось 4 жовтня до музею завітала донька Захарія Петровича – Людмила Видриган разом зі своїм племінником Дмитром. Гості оглянули оновлену музейну кімнату, обговорили з представниками відділу культури і туризму подальші плани та напрацювання. Людмила Захарівна подарувала музею велику бібліотеку свого батька, а працівникам відділу – власноруч зв’язані вироби.

Після оглядин гості побували на екскурсії у виноробному господарстві князя П.М.Трубецького, де відвідали знамениті князівські винні погреби. До речі, Захарій Петрович у 1949-1951 роках був директором цього підприємства, яке тоді мало назву винрадгосп імені Леніна. Разом з Людмилою Захарівною вдалося віднайти дім, де вона народилася, сьогодні в ньому будинок винороба Шато князя Трубецького. Це було справжньою несподіванкою як для нашої гості, так і представників відділу.

Захід пройшов у дружній атмосфері єднання з минулим, присутні домовилися про продовження співпраці у розбудові музею історії селища Козацьке.