Допомога з Німеччини колишнім військовополоненим Червоної армії

rkka-43-54-01-01Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради надає інформацію щодо виплати допомоги з Німеччини колишнім військовополоненим Червоної армії.

За інформацією Міністерства закордонних справ, Німецький Бундестаг 21 травня 2015 року ухвалив рішення про те, що колишні радянські військовополонені мають отримати символічну грошову допомогу як визнання завданої їм кривди.

Право отримати відшкодування з розрахунку 2500 Євро мають особи, які були червоноармійцями та в період між 22.06.1941р. та 08.05.1945 р. як військовополонені перебували під вартою. Відшкодування не отримують особи, які вчинили військові злочини або злочин проти людства, або сприяли вчиненню цих злочинів.

Зазначене відшкодування є персональним і надаватиметься лише за заявами осіб згаданої категорії. Заяви необхідно подати до 30.09.2017 р. до Федерального відомства центра центральних послуг та невирішених питань (Bundesamt fur zentrale Dienste und offene Vermogensfragen), що розташоване за адресою: DGZ Ring 12, 13086 Berlin.

Спадкоємці колишніх військовополонених не мають правових підстав на отримання  відшкодування. Лише у випадку, коли особа, яка має право отримати відшкодування подала заяву і після того померла, кошти можуть отримати або його дружина, або діти.

Формуляр заяви німецькою, англійською та російською мовами, а також подальшу інформацію можна отримати на сайті Федерального відомства централізованих служб і відкритих майнових питань (BADV, http:// www.badv.bund.de/DE/OffeneVermoegensfragen/ AnerkennungsleistungSowjetischeKriegsgefangene/inhalt.html).

Закордонні представництва Німеччини по всьому світу приймають згадані заяви.

О. М. Стоянчук, начальник Новокаховського УПСЗН