Допомогти замість батьків

1380475363Про те, як виконувалась міська програма забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа житлом на період до 2015 року, депутатам на 80-ій сесії доповіла заступник директора центру соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді Наталя Корсакова.
Так, станом на 31 грудня 2014 року на обліку перебувало 142 сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з яких 112 мають житло на праві власності чи користування, 30 – не мають. На квартирному обліку перебувають 33 дитини для позачергового отримання житла, кімнату в гуртожитку виділили поки що лише одній.
Крім того, 21 статусна дитина потребує постановки на квартирний облік, троє за висновками медико-психологічної комісії будуть визнані недієздатними, тому не будуть обліковуватись.
Список тих 16-літніх, які будуть потребувати квартирного обліку, у тому числі вихованці інтернатів, постійно оновлюється. Так, із загальної кількості дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування протягом нинішнього року постановки на облік по досягненні 16-річного віку потребуватимуть троє неповнолітніх.
Крім того, служба у справах дітей оновлює облік нерухомого майна, яке на праві власності та праві користування належить сиротам та позбавленим батьківського піклування.
Серед пріоритетних завдань з цього приводу – створення житлового фонду соціального призначення. Але згідно інвентаризації, проведеної відділом земельних відносин на комунальної власності виконкому, вільного житла, якому можна б було надати статус соціального, немає.
За словами Наталії Вікторівни, ведеться робота з соціальної адаптації цих дітей. Так, стовідсотково здійснено соціальний патронаж випускників інтернатних закладів. Мова іде про 19 осіб, надано 45 індивідуальних послуг.